Rezultate te kerkimit per termin: +Fabio +De +Pasquale

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] fabio / docs[0] 2882 / hits[0] 3731 / keyword[1] pasquale / docs[1] 179 / hits[1] 224 /
No Pic available
  • 2016-04-13

SportMediaset: De Biasi drejt stolit të Italisë

Zërat që e shohin De Biasin larg kombëtares shqiptare pas europianit francez, që luhet këtë verë, sa vijnë e përforcohen. Në mediat italiane është hedhur sërish në qarkullim lajmi se trajneri i kuqezinjve do të marrë timonin e Italisë pas largimit të Antonio Contes, largim i konfir

No Pic available
  • 2014-10-24

Corriere Della Sera: Shqipëria “L’America” e re e italianëve

TIRANE (Shqipëri) – “A e dini se çfarë ishte fjala e parë e djalit tim? “Babi”, që do të thotë baba në gjuhën shqipe. Ndoshta kjo është një shenjë, por si mund të kthehem në Itali, nëse fëm

Berluskoni, 3 vjet e 8 muaj burg
  • 2012-06-19

Berluskoni, 3 vjet e 8 muaj burg

Silvio Berluskoni Ky dënim është kërkuar në procesin gjyqësor ndaj Mediaset, ku ish-kryeministri italian akuzohet për mashtrim fiskal.  Sipas TM News, organi i akuzës është shprehur: Është sikur të shohësh gjurmët e gishtërinjve të Kavalierit mbi pará”. MILANO- Prokurori i g

4 vjet burg për Berlusconin?
  • 2012-06-19

4 vjet burg për Berlusconin?

Prokurori i gjykatës së Milanos, Fabio De Pasquale, ka kërkuar dënimin me 3 vjet e tetë muaj për ish-kryeministrin e Italisë, Silvio Berlusconin, nën akuzat për mashtrim fiskal në procesin e mbledhjes së fondeve të zeza për të drejtat televizive të Mediaset. E njëjta akuzë dhe dëni

Kush është Gianni de Biasi?
  • 2011-12-15

Kush është Gianni de Biasi?

Gianni de Biasi, i lindur në Sarmede, provincë e Trevisos, është një ish-lojtar dhe trajner italian. Karrierën si futbollist profesionist e ka nisur tek Interi, por nuk ka arritur të luajë asnjë ndeshje zyrtare me Nerazzurrët. Pavarësisht kësaj, në aktivizimin 15-vjeçar është aktiviz

Mezzotono  Kuinteti italian, koncert me tinguj zëri
  • 2009-05-09

Mezzotono Kuinteti italian, koncert me tinguj zëri

Grupe muzikore italiane vijnë për të zhvilluar koncerte në TiranëPranvera ka sjellë në Tiranë një sërë aktivitetesh kulturore, të cilat janë zhvilluar në skena të ndryshme të teatrove shqiptare. Në kuadër të këtyre veprimtarive të pranishme kanë qenë dhe aktivitetet që i për