Rezultate te kerkimit per termin: +Facebooku

Meta: total 115 / total_found 115 / time 0.000 / keyword[0] facebooku / docs[0] 115 / hits[0] 141 /
No Pic available
  • 2018-04-12

ZUCKERBERG KËRKOI FALJE, POR KJO NUK KA VLERË

Kreu i Facebookut, Mark Zuckerberg pranoi publikisht se ka bërë gabime. Kjo është gjë e mirë, por nuk ka vlerë. Facebook, Google dhe të tjerët duhet të trajtohen si koncerne moderne, mendon Michael Knigge. Në kuadër të marrjes në pyetje të kreut të Facebookut, Mark Zuckerberg nga ko

Zuckerberg kërkon publikisht falje, por kjo nuk mjafton
  • 2018-03-28

Zuckerberg kërkon publikisht falje, por kjo nuk mjafton

“Ju premtoj se do punojmë më mirë në të ardhmen,” shkroi drejtori ekzekutiv i Facebook Zuckerberg në gazeta. Por falja me shkrim me sa duket nuk është e mjaftueshme. Përmes reklamave në gazeta Mark Zuckerberg kërkoi publikisht falje  për skandalin mbi përdorimin e paautoriz

Eksperti: Të dhënat tona  ari i zi i Facebookut
  • 2018-01-15

Eksperti: Të dhënat tona ari i zi i Facebookut

Facebook ka vendosur të rivlerësojë përmbajtjet në faqen e tij. Në të ardhmen do të kenë prioritet postimet e miqve dhe jo lajmet. Eksperti Martin Giesler në një intervistë për Deutsche Welle shpjegon efektet e këtij hapi të Facebookut. Deutsche Welle: Si duhet t’i kuptojmë nd

Eksperti: Të dhënat tona, ari i zi i Facebook-ut
  • 2018-01-15

Eksperti: Të dhënat tona, ari i zi i Facebook-ut

Facebook ka vendosur të rivlerësojë përmbajtjet në faqen e tij. Në të ardhmen do të kenë prioritet postimet e miqve dhe jo lajmet. Eksperti Martin Giesler në një intervistë për Deutsche Welle shpjegon efektet e këtij hapi të Facebookut. Si duhet t’i kuptojmë ndryshimet e dekla

Bushati: Opozita ka çuar e-maile në PE-në kundër integrimit të Shqipërisë
  • 2017-12-14

Bushati: Opozita ka çuar e-maile në PE-në kundër integrimit të Shqipërisë

Pasi deputeti i PD-së Sali Berisha deklaroi se opozita në vend ka bërë gjithçka për integrimin e Shqipërisë në BE, ka reaguar edhe Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati. Ministri ka akuzuar opozitën se ka çuar e-maile në Parlamentin Evropian kundër integrimit. Opozi

No Pic available
  • 2017-10-30

Z(b)or në Facebook

Nga Beti Njuma Pas një dite të kaluar në mal, në paqe me veten dhe natyrën, e ku telefonin e kisha hapur veçse për ndonjë mesazh, buzë mbrëmjes hap Facebookun, dhe lexoj atë që mund të cilësohet ngjarja e ditës, vdekjen e parakohshme e të hidhur të Adelajdës. Përveç empatisë së

Enertila e vërtetë vs Sozia në fb dhe një histori mashtrimi 60 milionë lekëshe
  • 2017-09-29

Enertila e vërtetë vs Sozia në fb dhe një histori mashtrimi 60 milionë lekëshe

Një histori mashtrimi financiar në vlerën e 60 milionë lekëve fshihet mes një porfili facebooku i një vajze seksi dhe një fotos së një çifti të dashuruar në perëndimin e diellit. Historia nis më 22 gusht 2017 kur personi me iniciale B.A, 30 vjeç bën kallëzim në polici ndaj Enertil