Rezultate te kerkimit per termin: +Fadil +Gashi

Meta: total 250 / total_found 250 / time 0.000 / keyword[0] fadil / docs[0] 4569 / hits[0] 6858 / keyword[1] gashi / docs[1] 7033 / hits[1] 13898 /
No Pic available
  • 2016-10-24

Ulet dënimi për Sulejman Selimin

Ish-komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi përfundimisht do të vuajë 7 vjet burg në lidhje me çështjen e njohur për krime lufte si “Drenica II”. Gjykata e Apelit në Prishtinë, i ka ulur vetëm një vit burg ish-komandantit të UCK-së q

Gjen. Miglietta i shprehet mirënjohje për përkushtim ndaj stabilitetit
  • 2016-08-16

Gjen. Miglietta i shprehet mirënjohje për përkushtim ndaj stabilitetit

Me rastin e ceremonisë së ardhshme të Ndërimit të Komandës së Forcës së Kosovës, gjeneral major Guglielmo Luigi Miglietta sot pati një takim lamtumirës me zëvendës ministrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Fadil Haxhi Gashi dhe komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, G

EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit
  • 2016-07-07

EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit

Katër vite pasi u mbajtën peng, 385 banesat sociale në Shkozë tashmë kanë të zotët e tyre. Me votat e të gjithë anëtarëve, Këshilli Bashkiak i Tiranës ndau dje pjesën e dytë të banesave sociale, 177 të tilla. Në listën përbri janë emrat e përfituesve që, brenda një kohe

Akademi Përkujtimore për heroin e Kosovës, Xhemajl Fetahaj
  • 2016-05-31

Akademi Përkujtimore për heroin e Kosovës, Xhemajl Fetahaj

Organizuar nën patronatin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në kuadër të Manifestimit Tradicional "Ditët e Shqipes", u mbajt Akademi Përkujtimore në nderim të rënies heroike të Heroit të Kosovës, Xhemajl Fetahaj. Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Ko

Aktakuzë për Ukë Rugovën dhe 21 të tjerë
  • 2016-05-19

Aktakuzë për Ukë Rugovën dhe 21 të tjerë

Prokuroria Speciale ka ngritur sot aktakuzë kundër 19 të pandehurve në rastin "Rugova" për veprën e krimit të organizuar në lidhje me veprën e kontrabandimit me migrantë, ku është i përfshirë Ukë Rugova, djali i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai po dyshohet se ka shitu

No Pic available
  • 2016-05-17

Ngritet aktakuzë kundër Ukë Rugovës dhe 20 tjerëve për krim të organizuar

Djali i presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, Uka do të akuzohet këtë javë për vepra penale që lidhen me krimin e organizuar. Insajderi ka mësuar se lista e të akuzuarve të prokurorit Allen Cansick nisë me Ukë Rugovën, pasuar nga, Izet Beqiri, Azad Beqiraj, Fitim beqiri, Vis

​Ndërron jetë i lënduari në aksidentin që ndodhi dje në Baicë të Istogut
  • 2016-03-03

​Ndërron jetë i lënduari në aksidentin që ndodhi dje në Baicë të Istogut

Policia e Pejës njofton se sot në Qendrën Klinike Universitare ka ndërruar jetë Dren (Fadil) Gashi, i lindur më 1994 i cili ishte aksidentuar dje në rrugën Pejë-Mitrovicë më saktësisht në fshatin Baicë të Istogut. Aksidenti k