Rezultate te kerkimit per termin: +Fadil +Gashi

Meta: total 244 / total_found 244 / time 0.000 / keyword[0] fadil / docs[0] 4256 / hits[0] 6349 / keyword[1] gashi / docs[1] 6666 / hits[1] 13246 /
​Ndërron jetë i lënduari në aksidentin që ndodhi dje në Baicë të Istogut
  • 2016-03-03

​Ndërron jetë i lënduari në aksidentin që ndodhi dje në Baicë të Istogut

Policia e Pejës njofton se sot në Qendrën Klinike Universitare ka ndërruar jetë Dren (Fadil) Gashi, i lindur më 1994 i cili ishte aksidentuar dje në rrugën Pejë-Mitrovicë më saktësisht në fshatin Baicë të Istogut. Aksidenti k

Bordi i RTK-së kompletohet me Fadil Miftarin
  • 2016-02-19

Bordi i RTK-së kompletohet me Fadil Miftarin

Anëtari i dytë i Bordit të RTK-së është zgjedhur në raundin e dytë, pasi në të parin u zgjodh Naim Gashi. Në votim vazhduan Fadil Miftari dhe Naim Zeqiri, në të cilin si përfundim fitoi Fadil Miftari. Kandidatët e tjerë që nuk u zgjodhën ishin Naim Zeqiri dhe Ismet Osdautaj.

Naim Gashi zgjidhet anëtar i Bordit të RTK-së
  • 2016-02-19

Naim Gashi zgjidhet anëtar i Bordit të RTK-së

Naim Gashi është votuar në mes tre kandidatëve të tjerë për anëtar të Bordit të RTK-së, gjatë votimit të bërë nga 74 deputetë në Kuvendin e Kosovës gjatë mbledhjes së sotme (19 shkurt 2016). Nga 74 vota, dy ishin të pavlefshme, sipas Hajdar Beqës që prezantoi rezultatet e voti

Naim Gashi zgjedhet anëtar i ri i Bordit të RTK-së
  • 2016-02-19

Naim Gashi zgjedhet anëtar i ri i Bordit të RTK-së

Kuvendi ka zgjedhur një anëtar të Bordit të RTK-së. Anëtari më i ri është zgjedhur Naim Gashi ndërsa në garë kanë mbetur Naim Zeqiri dhe Fadil Miftari sepse nuk kanë marrë votat e mjaftueshme për t’u zgjedhur an&eu

Arif Demollit iu dorëzua Çmimi Azem Shkreli
  • 2016-02-15

Arif Demollit iu dorëzua Çmimi Azem Shkreli

Në kuadër të aktiviteteve festive për 8-vjetorin e pavarësisë së Kosovës kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, bashkë me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, dorëzuan Çmimin letrar kombëtar për vepër jetësore "Azem Shkreli" dhe çmimeve të tjera

Gjenerali turk premton përkrahje për Kosovën drejt anëtarësimit në NATO (Foto)
  • 2016-02-02

Gjenerali turk premton përkrahje për Kosovën drejt anëtarësimit në NATO (Foto)

Komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Rrahman Rama sot priti Komandantin e Forcave Tokësore të Turqisë, gjeneralin Sali Çolak, të cilin e njoftoi me zhvillimet aktuale, si dhe sfidat që e presin FSK-në. Gjatë bashkëbisedimit, Çolak prem

Arif Demolli, laureat i Çmimit Letrar Kombëtar për vepër jetësore
  • 2016-01-21

Arif Demolli, laureat i Çmimit Letrar Kombëtar për vepër jetësore

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka bërë të ditur fituesit e çmimeve vjetore për letërsi dhe Çmimit Letrar Kombëtar për vepër jetësore "Azem Shkreli". Juria e përbërë nga kryetari Anton Berishaj dhe anëtarët Musa Ramadani, Nerimane Kamberi, Xhevat Syla dhe Agron Gashi, ka v