Rezultate te kerkimit per termin: +Fadil +Ismajli

Total: 207
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.510Z

Pacolli: Fadil Ismajli mbetet në AKR

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, brenda një periudhe të shkurtët ka bërë dy postime në Facebook, të cilat ia ka dedikuar Fadil Ismajlit, i cili dje ka deklaruar largimin nga partia e Pacollit. Ndërsa, sot lideri i AAK-së, përmes një postimi në Facebook, e ka lavdëruar Ismajlin duke e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.517Z

Blerand Stavileci pranoi detyrën nga Fadil Ismajli

Në Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik është bërë pranim dorëzimi i detyrës së Ministrit, me ç’rast ish-ministri Fadil Ismajli i ka dorëzuar detyrën ministrit të ri, Blerand Stavileci. Ismajli ka njoftuar Stavilecin me zhvillimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.155Z

Zyrtare: Fadil Ismajli dorëhiqet nga AKR-ja

Ish Ministri i Zhvillimit Ekonomik, dhe nënkryetari i AKR-së, Fadil Ismajli ka dhënë dorëhqje nga AKR-ja. Ismajli në një prononcim për Indeksonline, ka thënë se arsyet e dorëheqjes së tij nga kjo parti, janë personale.AdPlatformZone =

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.307Z

Fadil Ismajli: Kompania Bilfinger nuk i deklaroi burimet financiare

Ish-Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli, në Info Magazine në Klan Kosova, ka folur për ofertën e kompanisë gjermane Bilfinger, për të rindërtuar termocentralin Kosova A, ofertë kjo e cila u përmend edhe nga kancelarja gjermane Angela Merkel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.744Z

Gjiknuri-Ismajli: Treg të përbashkët energjetik

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, nënshkroi një memorandum bashkëpunimi me ministrin kosovar të Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli. Marrëveshja e firmosur për bashkëpunimin mes dy vendeve ka në themel të saj angazhimin për një treg të përbashkët energjetik mes Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.072Z

Ish-ministri Ismajli po hetohet nga AKK-ja

Për 18 muaj Fadil Ismajli e kishte shfrytëzuar "pushimin" në Operatorin e Sistemit, Transmisionit dhe Tregut (KOSTT) për të kryer punën e ministrit të Zhvillimit Ekonomik. Tash, pasi këtë detyrë ia dorëzoi, Blerand Stavilecit, ai kthehet sërish aty ku ishte kryeshef ekzekutiv. Portali i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.124Z

Ismajli pret Jacobsonin

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Fadil Ismajli ka pritur sot në takim Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson, me të cilën ka biseduar për zhvillimet e fundit ekonomike në vend dhe prioritetet e MZHE-së.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama