Rezultate te kerkimit per termin: +Fajdexhinjt

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] fajdexhinjt / docs[0] 32 / hits[0] 44 /
No Pic available
  • 2017-01-19

Rrëfehet Albin Kurti: Marrëdhënia me Ramën, nostalgjia për Enverin dhe a është islamik

Intervistoi Andrea Danglli Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, tregon në një intervistë për gazetën TemA gjykimin e tij për një sërë temash të nxehta si ajo e tensioneve Kosovë-Serbi, bashkimi-kombëtar, vdekja e mistershme e aktivist Astrit Dehari por edhe marrëdhëniet me k

Albin Kurti: Marrëdhënia ime me Ramën, e vërteta e akuzave se jemi islamikë dhe komunistë dhe pse ka nostalgji për Enverin
  • 2017-01-19

Albin Kurti: Marrëdhënia ime me Ramën, e vërteta e akuzave se jemi islamikë dhe komunistë dhe pse ka nostalgji për Enverin

Intervistoi Andrea Danglli Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, tregon në një intervistë ekskluzive për gazetën TemA gjykimin e tij për një sërë temash të nxehta si ajo e tensioneve Kosovë-Serbi, bashkimi-kombëtar, vdekja e mistershme e aktivist Astrit Dehari por edhe marr

Tre persona në pranga, morën peng një person në Shkodër pasi nuk ktheu borxhin 2 mijë euro
  • 2016-07-25

Tre persona në pranga, morën peng një person në Shkodër pasi nuk ktheu borxhin 2 mijë euro

Fajdexhinjtë marrin peng personin që nuk u ktheu në kohë shumën e marrë borxh. Por jo vetëm kaq. Ata e detyruan që të nënshkruante një kontratë, sipas së cilës do tua kthente paratë 10­-fish më shumë, duke e kërcënuar se mund të bëhej sërish vetëgjyqësi. Policia e Shkodr

Asimilimi i tjetrit në politikë
  • 2016-05-27

Asimilimi i tjetrit në politikë

Nga Brenton Kotorri* Ka raste kur kandidatë që vijnë nga grupe sociale cilësore minoritare, arrijnë të fitojnë zgjedhje të rëndësishme, duke u bërë kryebashkiakë dhe deri kryetarë qeverish. Kjo gjë, në shumë raste, sjell thjesht asimilim të identitetit të grupit nga ai vjen

Policia e Kosovës vazhdon t’i “godasë në kokë” fajdexhinjtë, arrestoi edhe një sot
  • 2015-12-11

Policia e Kosovës vazhdon t’i “godasë në kokë” fajdexhinjtë, arrestoi edhe një sot

Policia e Kosovës po vazhdon me ritëm të lartë ndjekjen dhe kapjen e fajdexhinjve. Aksione të ngjashme, policia ka një kohë që po ndërmerr duke i prangosur personat që merren me ketë aktivitet kriminal. Indeksonline merr vesh se sot një per

Ymeri: Korrupsioni i ulur këmbëkryq në institucione
  • 2015-09-26

Ymeri: Korrupsioni i ulur këmbëkryq në institucione

Deklaratat e presidentes Atifete Jahjaga, kryeministrit Isa Mustafa dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli, në takimin e Këshillit Kombëtar Kundër Korrupsionit, duke vlerësuar pozitivisht luftimin e korrupsionit ka nxitur reagime të shumta. Reagim pati edhe nga lideri i Lëvizjes Vetëvendosje!,

Fajdexhinjtë terrorizojnë Prizrenin
  • 2015-09-21

Fajdexhinjtë terrorizojnë Prizrenin

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha ka pranuar se gjatë një seance gjyqësore, familjarët e palës së dyshuar për vrasje, kanë deklaruar se kanë dhënë prokurorit 100 mijë euro, por ka theksuar se nuk kanë mundur që të vërtetojnë asgjë. Syla në emisionin