Rezultate te kerkimit per termin: +Fakenews

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] fakenews / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
KUR INJORANCA KALON KUFIRIN E NA BËN QESHARAKË
  • 2017-07-13

KUR INJORANCA KALON KUFIRIN E NA BËN QESHARAKË

Nga Armand PLAKA Më ka ndodhur që në rrjetet sociale të shoh shpesh fakenews, sajesa, idiotizma, sharlatanizma e amatorizma të çdo lloj shkalle, deri në kufijtë e skandaleve të atilla që ofendojnë inteligjencën dhe logjikën më të thjeshtë njerëzore. Në shumicën e rasteve, i kam ka

Media në kohën e internetit
  • 2017-05-20

Media në kohën e internetit

Mediat dhe komunikimi në kohën e internetit ishte konferenca e mbajtur këtë të premte në mjediset e UET-së, me pjesëmarrjen e një grupi gazetarësh të mediave të ndryshme, televizive dhe sidomos online. Konferenca pati në qendër ndryshimet e vrullshme që ka sjellë interneti në komumi

Analiza e zgjedhjeve nga Top Channel dhe humbja që Basha ndërton vetë
  • 2017-02-06

Analiza e zgjedhjeve nga Top Channel dhe humbja që Basha ndërton vetë

Top Channel publikoi një analizë për rezultatin e zgjedhjeve. Një mbedhje mekanike e numrave sipas votave të dala në zgjedhjet e 23 qershorit të 2013 dhe pritshmëritë e 2017. Një analizë shumë pranë realitetit, për vetë mënyrën sesi ishte interpretuar, ku votat e camëve dhe bam

No Pic available
  • 2017-02-05

Basha imiton Trump dhe sulmon Top Channel-in: Lajme fallso në shërbim të Ramës

Kreu i PD-së Lulzim Basha që kur Donald Trump u zgjodh president në SHBA ka nisur ta kopjojë, ashtu sicc bënte Erion Veliaj me Barak Obamën. Basha përdori zhargonin e Donald Trumpit për të etiketuar median që nuk i pëlqen lajmi. Fake news lajme fallso, thoshte Trump për CNN dhe gjithë

No Pic available
  • 2016-12-21

Karpushin në Tonight Ilva Tare: Sulm pas shpine në Ankara, ISIS shqetësim

Pak orë pasi ISIS deklaroi se ka në shënjestër të sulmeve disa seli diplomatike ruse nëpër botë përfshi Ambasadën në Tiranë, Ambasadori Aleksandër Karpushin ka dhënë një intervistë ekskluzive për emisionin Tonight Ilva Tare që do të shfaqet sonte në orën 21.00 në Ora News. Pye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama