Rezultate te kerkimit per termin: +Faktet

Meta: total 1000 / total_found 9581 / time 0.004 / keyword[0] faktet / docs[0] 9581 / hits[0] 11166 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Henri Çili kërkon 71+ mandate për Edi Ramën

Ndërsa në vitin 2013, Henri Çili kërkonte një mandat tjetër për Sali Berishën, tashmë ai kërkon një mandat të dytë për Edi Ramën. Sikundër e ka deklaruar edhe më herët qëndrimin e tij, as gazeta MAPO e kësaj fundjave nuk zhgënjen me faqen e parë, ku shfaqet Edi Rama, sipër të

No Pic available
  • 2017-06-23

Konflikti me ndërtuesin, 7 familje ngujohen në oborrin e Prokurorisë

Konflikti me ndërtuesin ka detyruar 7 familje në zonën e Unazës së Re në Tiranë që të ngujohen në oborrin e Prokurorisë së Tiranës deri në zgjidhjen e kësaj çështje.Banorët thonë se ndryshe nga sa kishin rënë dakord para nisjes së punimeve, investitori nuk u ka dhënë asnjë h

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët
  • 2017-06-23

Publikohen foto të panjohura të genocidit mbi çamët

Kolaboracioni dhe genocidi në çamëri  1944-1945, (E vërteta e bashkëpunimit të çamëve me gjermanët) është studimi më i fundit mbi raportet shqiptaro-greke në fokus të së cilit është çështja çame. Studiuesi Arben P. Llalla sjellaspekte dhe dokumente historike me pika të shkurta

SKA GJË! HUMBJA JUAJ ËSHTË FATI I RI I SHQIPËRISË
  • 2017-06-18

SKA GJË! HUMBJA JUAJ ËSHTË FATI I RI I SHQIPËRISË

Spartak Ngjela Republika e Re, i thanë amerikanët Bashës, është ajo që do të dalë pas vetingut dhe Reformës në Drejtësi. Po vetingu dhe Reforma në Drejtësi, cilën republikë do të rrëzojë? Reforma në Drejtësi dhe vetingu do të rrëzojnë republikën e korruptuar shqiptare që the

No Pic available
  • 2017-06-17

Dhunohet kryeplaku në Lezhë, Përplasen LSI me PS

Kryeplaku i fshatit Rraboshte në Lezhë, njëherazi edhe pjesë e shtabit të LSI-së në këtë qark është dhunuar fizikisht mbremjen e së premtes. Gjovalin Gjini ka marrë plagë në gjymtyre dhe në kokë si pasojë e goditjeve me sende të forta dhe dhunës së ushtruar ndaj tij. Ai është

No Pic available
  • 2017-06-16

Shkodër, Bushati: Votoni ndryshimin për kthim në normalitet

Të shembim muret e vjetra dhe të votojmë për ndryshimin në Shkodër dhe normalitetin. Ka qene ky apeli i ministrit te jashtëm Ditmir Bushati në një nga lagjet e qytetit te Shkodrës, teksa sërish ka kritikuar dembelizmin, parazitizmin dhe tendencën bllokuese të Bashkisë Shkodër ndaj çd

Nga Andi Bushati/ Po unë jam shok, tani edhe votues i Blushit
  • 2017-06-15

Nga Andi Bushati/ Po unë jam shok, tani edhe votues i Blushit

Nga Andi Bushati/ Një luzmë mediash që rendin pas Ramës e kanë radhitur Lapsi.al, mua personalisht dhe bashkëthemeluesin e kësaj faqeje, Armand Shkullakun mes shokëve të Blushit që e mbrojnë atë edhe në një ditë të zeze si ajo e fotos me Lul Berishën (faksimilet poshte). Fatëkeqës