Rezultate te kerkimit per termin: +Fakti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.815Z

Basha, i kompleksuar nga fakti që Rama nuk i përgjigjet

Lulzim Basha është përpjekur dje që të përfshijë kryeministrin Edi Rama në një debat, me akuza qesharake se arkitektë të huaj kanë ardhur në Tiranë për të grabitur pronat në Tiranë. Rama në fakt, pas reagimit të Bashës në Facebook, ka shkruar dy shkronja, H.V,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.867Z

FOTOT/ Zhdukja misterioze e princeshës uzbeke: Fakti që shton dyshimet e eleminimit

Gulnara Karimova, 44-vjeçarja e njohur si femra më e pasur e ish-Bashkimit Sovjetik, është zhdukur prej dy vitesh. Vajza e presidentit të ndjerë Karimov thuhet se është eleminuar. Megjithatë nuk ka asnjë fakt ta vërtetojë. Por dyshimet janë shtuam edhe më shumë së fundmi. Preside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.188Z

Fakti/Mediat e Ramës censurojnë të dërguarin e Gjermanisë

Dje asistuam në një tjetër sprovë të situatës së vajtueshme të lirisë së fjalës në Shqipëri. Pas deklarimeve të përfaqësuesit gjerman, kryetarit të Komisionit për Çështje Europiane në Bundestag, në parlamentin gjerman, z. Gunther Krichbaum, se qeveria po fut hundët në sistem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.172Z

Gjykata, Ilir Meta i PAFAJSHËM. Fakti nuk ekziston!!!

Share Gjykata e Lartë ka shpallur të pafajshëm Ilir Metën. Vendimi sapo është dhënë dhe është pritur me brohorima në selinë e LSI-së, si Ilir Meta është e vërteta etj. Vendimi i sotëm i gjykatës bën që të pushohet çdo akuzë ndaj Metës. Sipas vendimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.488Z

FAKTI DHE KOMENTI

Kryeministri i Greqisë, Kostas Karamanlis, ka njoftuar këtë javë për një regjistrim të përgjithshëm të të gjitha pronave të patundshme në Greqi. Ky njoftim u pasua nga reagime të shumta të komunitetit çam në Shqipëri, të cilët prej kohësh kërkojnë nga autoritetet greke njohjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.299Z

Dosja e skandalit, kërkonin para për një vërtetim fakti

Dosja që u bë burim korrupsioni në Gjykatën e Lartë kishte gati një vit që ishte në pritje për tu shqyrtuar. Rezulton të jetë regjistruar në nëntor 2014, me palë paditëse shtetasen Gjeorgjia Gjoka dhe gjatë kësaj kohe ka qëndruar në pritje deri në datën 12 korrik 2016, kur edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.939Z

Historianët: Smund të ndryshohet fakti që osmanët ishin pushtues, me ta patëm beteja të përgjakshme

Historianët shqiptarë kanë reaguar në lidhje me pretendimet e historianëve turq dhe qeverisë së këtij vendi, të cilët janë duke u përpjekur të krijojnë idenë se ata nuk kanë qenë pushtues të mirëfilltë, dhe as që kanë kryer vepra të përgjakshme. Drejtori i In

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama