Rezultate te kerkimit per termin: +Faktikisht

Meta: total 1000 / total_found 4458 / time 0.002 / keyword[0] faktikisht / docs[0] 4458 / hits[0] 5144 /
Grabitja në Rinas, Berisha: Vjedhje shtëtërore. Ja skenari i qeverisë!
  • 2019-04-11

Grabitja në Rinas, Berisha: Vjedhje shtëtërore. Ja skenari i qeverisë!

Ish-kryeministri Sali Berisha, pas grabitjes së 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit, dy ditë më parë tha se kjo është një vjedhje paraelektorale, e organizuar nga vetë shteti. Kjo është një vjedhje paraelektorale, e organizuar nga segmente të caktuara të shtetit. Me të njëjtë

No Pic available
  • 2019-04-08

Kanë vrarë mendjen mbi libra, Rama: Punë në administratë vetëm për ekselentët!

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në raundin e IV të  programit Kombëtar të Praktikave të Punës. Kryeministri Edi Rama tha se të gjithë studentët ekselentë  kanë të drejtën e punësimit në administratën shtetërore, pa konkurrim për një vit dhe më pas ai i nënshtrohet konkurrimi

Para ruse për ARMO-n?!
  • 2019-03-29

Para ruse për ARMO-n?!

Në tetor të vitit 2016, Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave bllokoi një transfertë të dyshimtë prej 13 milionë eurosh nga firma Gunvor, për kompaninë Tosk Energji. Gunvor, në atë kohë figuronte në listën e zezë në SHBA, pasi dyshohej se një pjesë e aksioneve zotëroh

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË
  • 2019-03-22

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË

Kuvendin e Shqipërisë e kanë quajtur tempullin e Demokracisë. Kjo ndodhi pra, pas vitit 1990, kur nga pluralizmi i partive lindi Kuvendi i parë i Shqipërisë, i supozuar që në mënyrë të lirë përmbante delegimin e sovranitetit të kombit. Konsiderohej jo vetëm si tempulli i fjalës së

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës
  • 2019-03-17

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Berisha, ka dështuar për të marrë një shfajësim para një gjykate amerikane në lidhje me biznesin e trafikimit të armëve dhe municionit kinez për llogari të një kompanie amerikane nga Gërdeci në drejtim të Afganistanit. Një gjykatë në Fl

Top Story/ Përleshje me armë në Burrel, për një vend varri
  • 2019-03-06

Top Story/ Përleshje me armë në Burrel, për një vend varri

Faktikisht i kemi pasur varrezat në një kodër tjetër, por ka që nga viti 90 nuk na le njeri me varros atje, se i kanë dal pronarët, thonë banorët e Zall Shoshaj. Personi që e zaptoi këtë tokë dhe që e shpalli veten pronar, ka arritur në reagime ekstreme kundër bashkëfshatarëve të

Moldavia në zgjedhje, mes helmimeve, Perëndimit dhe Lindjes
  • 2019-02-24

Moldavia në zgjedhje, mes helmimeve, Perëndimit dhe Lindjes

Maia Sandu thotë se e kanë helmuar me zhivë Sot zhvillohen zgjedhjet parlamentare në Moldavi. Në fushatën e nxehtë zgjedhore nuk munguan fajësimet dhe kërcënimet e ndërsjellta. Si është atmosfera në kryeqytet? Ditët e fundit të fushatës zgjedhore në Moldavi të kujtojnë një film