Rezultate te kerkimit per termin: +Faktort

Meta: total 100 / total_found 100 / time 0.000 / keyword[0] faktort / docs[0] 100 / hits[0] 126 /
SHENDET: Dieta dhe Bukuria
  • 2013-11-23

SHENDET: Dieta dhe Bukuria

Nj diet e ekuilibruar sht ajo q prmban fruta, drithra dhe perime siguron vitamina dhe kripra minerale, t cilat jan t domosdoshme pr t patur nj lkur t shndetshme dhe shrben si nj trajtim i vrtet bukurie nga brenda jasht. Dieta ndikon shum n pamjen ton t jashtme. Nj diet e prshtatshme na bn t dukemi

No Pic available
  • 2010-09-01

Fullani: Ekonomia, drejt përmirësimit, eksportet dhe depozitat janë rritur

Guvernatori kërkon që qeveria të bëjë kujdes me deficitin buxhetor Ekonomia shqiptare po jep sinjale pozitive drejt nj prmirsimi n rritje. Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani, me t dhnat e raportuara dje pr 3-mujorin e tret t vitit 2010, tregoi se situata makroeko

No Pic available
  • 2010-08-30

Gjermeni: Monopolet po mbajnë peng qytetarët

PS Opozita flet pr mimin e buks “Rritja n mimin e buks vjen nga interesat monopoliste q qeveria ka lejuar e po vazhdon t lejoj, q t veprojn n importin dhe tregtimin e miellit me shumic”. Kt shqetsim ka ngritur dje deputetja e PS, Eglantina Gjermeni, e cila u shpreh se rritja e fundit e

No Pic available
  • 2010-08-30

Të shëmtuarat, si ndihen dhe e përjetojnë këtë fakt

Edhe pse sht shum e vshtir pr t’u pranuar, ky sht fati i trishtuar i femrave t shmtuara: t mos trajtohen asnjher si t tjerat A e keni menduar ndonjher se cili sht sekreti i bukuris? Nj fytyr simetrike dhe sasia e duhur e hormoneve. Ky sht nj rregull q vlen si pr meshkujt ashtu edhe pr femrat,

No Pic available
  • 2010-08-24

Kur isha e shëndoshë ndihesha më e lumtur

Problemet psikologjike t obezve pas diets: “Me kt trup t ri, nuk po e njoh m veten” mimet e veshjeve t shtrenjta t butikve po ulen, udhtimet me mjetet e transportit publik nuk jan m nj kalvar, dhe n prgjithsi njerzit ndihen m mir, sepse pamja e jashtme sot sht shum e rndsishme. T jesh i

No Pic available
  • 2010-08-23

Mënyra e qëndrimit

Sa e rndsishme sht pr shndetin Zakonisht kur ankohemi nga dhembjet e ndryshme trupore, ia hedhim fajin puns, por nuk e kuptojm se ato shkaktohen nga mnyra e gabuar e t ndenjurit ulur ose n kmb. Specialistt q mbulojn kt sektor japin kshilla pr parandalimin e dhembjeve q vijn prej tyre Kur kemi dhemb

No Pic available
  • 2010-08-22

Nobel për Paqe, PE ka propozuar një piktor të Kosovës

Artet pamore/ Intervistë ekskluzive me piktorin nga Kosova, Jetullah Haliti Si gjith shqiptart e Kosovs, edhe piktori Jetullah Haliti nuk mund t bj prjashtim; e lavdron shum veten, nxjerr vetm vlera nga vetja, kmbngul q t dalin n pah sukseset, tregon se si u b i njohur n Evrop, s