Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultet

Meta: total 1000 / total_found 2168 / time 0.001 / keyword[0] fakultet / docs[0] 2168 / hits[0] 3007 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Zëvendësi i Karabinës: Ministrja të mos kalojë kompetencat me kontrollet

Zëvendës/Ministri i Arsimit, Gerti Janaqi, i ka kërkuar Ministres teknike Mirela Karabina të mos kalojë kompetencat ligjore lidhur me kontrollet e Drejtorive Arsimore Rajonale vetëm pak ditë para provimit të fundit të matyrës shtetërore. Sipas Janaqit, kontrollet e tepërta konfuzojnë pr

No Pic available
  • 2017-06-03

Edmond Tupja: Nuk përkthej dot, nëse nuk vuaj  

  Përkthimi për mua është vuajtje. Nëse nuk është i tillë, atëherë nuk e ndjej. Edmond Tupja një nga emrat e njohur të shqipërimit,u shpreh kështu në bisedën e radhës së takimeve Letërsia dhe Qyteti. Ka gjithnjë një histori në lidhje me shkrimin. Tek ty si ndodhi? Eshtë

No Pic available
  • 2017-05-25

Mark Zuckerberg rikthehet pas 13 vitesh në universitet për tu diplomuar

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg është rikthyer në Universtetin e Harvardit pas 13 vitesh që të marrë diplomën. Ai e bëri të ditur këtë gjë nëpërmjet postimit të një fotografie me prindërit në llogarinë e tij në Facebook, ku shkrujati: Nënë, të kam thënë gjithmonë se

No Pic available
  • 2017-05-02

Meta zbulon një sekret me emrin e tij: Gjyshja donte që të ma vinte emrin Novruz

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, i ftuar sonte ne studion e Opinion, ka zbuluar një sekret të tij, për emrin që gjyshja dëshironte ti vinte kur ai lindi. Gjyshja ime donte të ma vinte emrin Novruz se përkonte me ditën e Novruzit duke qenë si zonë bektashijeSma vuri se mamaja rezistoi shum

No Pic available
  • 2017-04-20

Pranimet në universitete, Kule: Maturantët mundësi të çregjistrohen

Maturantët janë në pritje të daljes së udhëzimit të Ministrisë së Arsimit për pranimet në universitete, ndërsa institucionet e arsimit të lartë kanë bërë propozimet e tyre. Dekani i Fakultetit të Ekonomisë Dhori Kule thotë se një ndër propozimet në kriteret e pranimit është

No Pic available
  • 2017-04-19

Zbardhet pasuria e Berishës, Argita të ardhura nga qiratë, Shkëlzeni shet pronën 600 mijë euro

Fëmijët e kryeministrit Berisha kanë deklaruar të shumta kryesisht nga mësimdhënia dhe konsulenca juridike. Panorama ka siguruar sot deklarimin e pasurisë së familjes së ish kryeministrit Berisha, ku si çdo vit tjetër kanë deklaruar pasurinë e tyre edhe Shkëlzeni dhe Argita Malltezi. I

No Pic available
  • 2017-04-07

Ankthi i maturantëve, deri në 10 prill afati për plotësimin e formularit A1Z

Zëvendësministrja e Arsimit, Nora Malaj tha në studion e emisionit Alert të gazetarit Granit Sokolaj në Ora News se duke filluar nga sot dhe deri në datën 10 prill do të fillojë plotësimi i formularit A1Z. Ky formular, sqaron Malaj shërbën për ata maturantë që kanë përfunduar matur