Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultete

Total: 1606
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.883Z

Te mbyllen lokalet ne fakultete

Rektori i Universitetit të Tiranes Dhori Kule i ka dërguar një shkresë Fakultetit të Mjekësisë, të Infermierisë dhe të Ekonomikut për mbylljen e lokaleve që janë të hapura brenda këtyre ambienteve. Zoti Kule, sqa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.202Z

Berisha: 4 fakultete të reja për TI

Qeveria ka vendosur për të hapur katër fakultete të reja në vend, të orientuar drejt teknologjisë së informacionit. Kryeministri Berisha në mbledhjen e qeverisë deklaroi se në universitetet e Vlorës, Durrësit e universitete të tjera do hapen 4 fakultete për përgatitjen e ekspert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.623Z

Perfundon rregjistrimi i dyte ne fakultete

Perfundon rregjistrimi i dyte ne fakultete per studentet e vitit te pare.Ne universitetin e Tiranes kane mbetur dhe 300 vende bosh, nderkohe brenda javes pritet te dale udhezimi per plotesimin e tyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.379Z

Pritet të hapen dy fakultete në universitetin “Ismail Qemali”

Autori i Lajmit: Red.Në Universitetin “Ismail Qemali” të qytetit të Vlorës, pritet të hapen edhe dy fakultete të rinj, si dhe ka përfunduar faza e parë e regjistrimeve. Burime nga rektorati i Universitetit “Ismail Qemali” i qytetit të Vlorës, thanë se, këtë vit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.009Z

7 Fakultete dhe 33 Departamente pa drejtues

Mungesa e titujve shkencorë Profesor i Asociuar ose Doktor Shkencash ka lënë shtatë fakultete pa dekanë. 13% të institucioneve të Arsimit të Lartë në vendin tonë stafi akademik nuk plotëson kriteret bazë për të marrë po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.558Z

Pas verifikimeve në fakultete, u rikthehen dokumentet studentëve

Autori i Lajmit: red.Prokuroria e Tiranës u ka rikthyer pasaportat studentëve të bllokuar në Trieste. Burimet nga organi i akuzës kanë bërë me dije se studentët kanë dhenë deklarimete tyre në Prokurori dhe pas verifikimeve të bëra në fakultete u janë rikthyer dokumentet e tyre. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.769Z

Mbyllja e lokaleve në fakultete, MASH: Skemi marrë vendim

Shpresa MeziniPropozimi  Kule: Shkak, zhurma dhe mungesa e hapësirave për të ngritur laboratorë Shpresa Mezini Lokalet që pozicionohen në ambientet e brendshme të disa prej universiteteve publike në vend janë kthyer tashmë në temë diskutimi. Reagimet e para lindën fill pas propozimit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama