Rezultate te kerkimit per termin: +Fakulteteve

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] fakulteteve / docs[0] 2252 / hits[0] 3125 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

No Pic available
  • 2017-04-25

Nis rikonstruksioni i konvikteve në Qytetin Studenti Nr.2

Ministri i Energjetikës dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ambasadorja e Gjermanisë në Tiranë, Susanne Schütz përuruan sot fillimin e punimeve për rindërtimin, sipas parimit të efiçiencës energjitike të godinave të Qytetit Studenti nr.

No Pic available
  • 2017-04-24

Pranimet për në universitete me kritere të reja

Ndryshe nga një vit më parë, të gjithë maturantët që do të ndjekin vitin akademik 2017-2018, mund të regjistrohen dhe çregjistrohen automatikisht nga një program studimi që del fitues në një nga 10 degët e preferuara. Kjo mundësi që u jepet maturantëve pritet ti japë fund dhe amul

No Pic available
  • 2017-04-15

A u rritën tarifat e studimit për studentët gjatë qeverisjes Rama?

Në prag të miratimit të kuotave për vitin akademik 2017-2018, Universiteti i Mjekësisë po përgatitet të kërkojë një shtim të tyre çka sipas rektorit Arben Gjata do të sjellë edhe më shumë të ardhura për Universitetin. Por për drejtuesin e Departamentit të Arsimit në PD, Luçian

No Pic available
  • 2017-04-08

Kule: Shtesat e pagave garantohen nga fondi i qeverisë

Buxhetet e fakulteteve do të kenë tashmë më shumë para në dispozicion për rritje pagash të stafit akademik apo për investime. Dekani i Fakultetit të Ekonomisë Dhori Kule sqaron se rritja e pagave për administratën me VKM dhe mbulimi i shpenzimeve për studentët që përfitojnë nga pol

No Pic available
  • 2017-02-14

Kodheli takon studentët: Në Forcat e Armatosura mundësi karriere

Në kuadër të fushatës së rekrutimeve për ushtarë/detarë aktivë në Forcat e Armatosura, ministrja e Mbrojtjes znj. Mimi Kodheli zhvilloi një takim me studentë të fakulteteve të ndryshme të Tiranës. Në bisedën që pati me ta, ministrja Kodheli radhiti përparësitë që ka një i ri

Kodheli me studentët: Tek Forcat e Armatosura, mundësi karriere për të gjitha profesionet
  • 2017-02-14

Kodheli me studentët: Tek Forcat e Armatosura, mundësi karriere për të gjitha profesionet

Në kuadër të fushatës së rekrutimeve për ushtarë/detarë aktivë në Forcat e Armatosura, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli zhvilloi një takim me studentë të fakulteteve të ndryshme të Tiranës. Në bisedën që pati me ta, ministrja Kodheli radhiti përparësitë që ka një i ri që