Rezultate te kerkimit per termin: +Fakulteti

Total: 3947
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.227Z

Fakulteti i Mjekesise, ne proteste

Studentet e Fakultetit te Mjekesise, ne Universitetin e Tiranes, e kane filluar me proteste vitin e ri shkollor. Dhjetra te rinj te mbledhur perpara ketij fakulteti, kryesisht ata te vitit te dyte, pretendojne ndryshimin e nje rregulli te vendosur nga fakulteti i cili parashikon mbetjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.528Z

Fakulteti i Mjekesise feston 60-vjetorin

Fakulteti i Mjekësisë ka festuar pasditen e së hënës 60-vjetorin e themelimit të tij, me një ceremoni ku i pranishëm ka qenë edhe kryeministri Sali Berisha. Në fjalën e tij Berisha, në cilësinë e studentit dhe pedagogut t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.246Z

Fakulteti i Shkencave Sociale, në protestë

Fakulteti i shkencave sociale ka plot një muaj që nuk zhvillon mësim për shkak të godinës së pasigurt ku kanë qenë vendour më parë. E ndërsa juridiku ëshët rikthyer në auditorë, ndonëse në kushte jo fort optimale, për shkencat nuk ëhstë dhënë ende një zgjidhje konkrete. Për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.528Z

Fakulteti i Drejtësisë, kuotashtesë për masterin part-time

TIRANE- Fakulteti i Drejtësisë në Universitetin e Tiranës ka bërë kërkesë që të përfitojë kuota shtesë për masterin profesional part-time.Kjo pasi deri më tani, në sekretaritë e këtij fakulteti, kanë ardhur tre herë më shumë kërkesa se sa numri i kuotave të miratuara nga qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.964Z

Fakulteti Ekonomikleksione me këngët e Sinanit

Të tjera rreth shkrimit Studentët: Nisim grevën e urisë Senati UT: Jemi përkrah Ekonomikut Tiranë - Fakulteti i Ekonomisë është zënë në kurth nga ndërtimet pa leje. Ai jo vetëm që nuk ka lulishte, ambiente për studentët, por ai ka rreth e rrotull tij vetëm një s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.367Z

Fakulteti Filologjik, pedagogët bojkot mësimit në fundjavë

Tiranë- Fakulteti i Histori-Filologjisë ka bojkotuar mësimin këtë fundjavë për sistemin par-time dhe doktoraturën. Ky vendim është marrë si shenjë proteste ndaj ministrisë së Financave, e cila nuk i paguan pedagogët për orët shtesë në fundjavë. Në një prenoncim për Gazetën Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.321Z

Fakulteti i mjekesise shkel ligjin

Fakulteti i mjeksise nuk pranon te zhvilloje zgjedhjet per anetaret e keshillit te fakultetit. Kjo pasi vendet e mbetura bosh ky keshill i kishte hequr duke shkelur ligjin e arsimit te larte. Nderkohe per 10 shefa departamentesh ne fakultetet e tjera zgjedhjet u zhvilluan normalisht.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama