Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultetin

Meta: total 1000 / total_found 6187 / time 0.003 / keyword[0] fakultetin / docs[0] 6187 / hits[0] 9519 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Diplomohen 16 studentët e parë të gjuhës hebreje

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja i ka hapur dyert një kursi të gjuhës hebraike. Pas një kursi intensiv, Fakulteti në bashkëpunim me Ambasadën izraelite në Shqipëri kanë diplomuar 16 studentët e parë. Vitin e ardhshëm dekanati njofton se hebraishtja mund të kthehet në një program studim

Deputetja e PD, Jorida Tabaku sjell në jetë vajzat binjake
  • 2017-06-14

Deputetja e PD, Jorida Tabaku sjell në jetë vajzat binjake

Deputetja e PD, Jorida Tabaku është bërë nënë për herë të parë pasi ka sjellë në jetë dy vajza binjake. Momenti i shumëpritur ka gëzuar Joridën dhe bashkëshortin e saj, Saimirin të cilët kanë vendosur ti quajnë vogëlushet Arba dhe Iris. Edhe pse ishte shtatzënë, deputetja dem

No Pic available
  • 2017-06-11

Kosovë, kryetarja e KQZ apel komisionerëve për zgjedhjet

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka është zyrtarja e parë që ka hedhur sot votën e saj në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Daka, pasi ka votuar në qendrën e votimit në Fakultetin Teknik në Prishtinë, në një deklaratë për media ka kërkuar nga subjektet politike pjesëmarrëse në z

Rrëfimi i gjatë i Linda Ramës: Edi, njeri i rrallë. Fëmijët më thonë ti jeton për të punuar
  • 2017-06-11

Rrëfimi i gjatë i Linda Ramës: Edi, njeri i rrallë. Fëmijët më thonë ti jeton për të punuar

Ju keni lindur në një vend të vogël, që për shumë vite ka qenë i izoluar. Si ka ndikuar ky fakt në jetën tuaj si grua? Madhësia e vendit ku lind, për mua nuk matet me kilometra katrorë, po me ngjarjet e kohës që jeton! Në këtë sens unë, si i gjithë brezi im, pata fatin të jeto

Akademia e Shkencave, konferencë për 70-të vjetorin e Rexhep Ismajlit
  • 2017-06-08

Akademia e Shkencave, konferencë për 70-të vjetorin e Rexhep Ismajlit

70-të vjetori i lindjes së akademikut Rexhep Ismajli, po festohet me një konferencë shkencore në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë. Studiuesja Floresha Dado e quajti Ismajlin një figurë të rëndësishme të shkencës shqiptare. Myzafer Kërkuti, kryetari i Akademisë së Shkencave të

No Pic available
  • 2017-06-08

Studentët peticion Ramës: Nuk mbështetemi nga shteti për përgjysmim të tarifës

500 studentë të masterit me status të vecantë në Fakultetin Ekonomik kanë firmosur një peticion drejtuar  Kreyministrit Rama dhe ministres së Arsimit, Mirela Karabina ku kërkojnë mbështetjen nga qeveria për përgjysmimin e tarifës së studimeve. Këta studentë që janë fëmijë t

No Pic available
  • 2017-06-07

Të kurosh dhjetëra sëmundje pa pirë asnjë ilaç, mjeku italian që shëron trupin përmes energjisë së brendshme të njeriut

Danilo Zichichi është një mjek i ri në moshë por shumë premtues në fushën e tij. Ai vjen nga Italia dhe ka vendosur të punoj e të jetoj  në Shqipëri bashkë me djalin dhe gruan e tij shqiptare. I diplomuar në një fushë jo shumë të njohur në Shqipëri (ribalancimi energjik i quajt