Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultetit +Ekonomik

Meta: total 1000 / total_found 1266 / time 0.002 / keyword[0] fakultetit / docs[0] 7094 / hits[0] 11580 / keyword[1] ekonomik / docs[1] 61779 / hits[1] 94212 /
Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë
  • 2019-04-09

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Abedin Elmazi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një shënimi në Facebook. Basha njofton ndarjen nga jeta të Elmazit, si dhe i shpreh ngushëllimet familjes. Me hidhërim të thellë m

No Pic available
  • 2019-01-16

Fotolajm/ Largoni policinë, Klement Balili nuk studion në Ekonomik

Studentët që janë revoltuar kundër sistemit arsimor në universitetet publike, që në nisje të protestës së tyre kanë ditur si të godasin qoftë qeverinë e qoftë individë të veçantë, kryesisht kryeministrin Edi Rama dhe ish-ministren e Arsimit, Lindita Nikolla. Teksa protesta është

Jeta universitare në black-out! Ngujimi e protesta shtrihet në çdo fakultet
  • 2019-01-14

Jeta universitare në black-out! Ngujimi e protesta shtrihet në çdo fakultet

Jeta universitare në Tiranë ka hyrë sot në bojkot të plotë, pasi nisma e studentëve të fakultetit Ekonomik dhe Juridik për tu ngujuar brenda godinës, është përqafuar edhe nga studentë të Filologjikut, Arkitekturës, Mjekësisë, Shkencave Sociale dhe Universitetit Politeknik. Pavarës

Studentët e gdhijnë mes të ftohtit te Ekonomiku: Në djall shkofshin partitë!
  • 2019-01-13

Studentët e gdhijnë mes të ftohtit te Ekonomiku: Në djall shkofshin partitë!

Vendimi i studentëve për të përshkallëzuar protestën e tyre deri në plotësimin e kërkesave që kanë për qeverinë, i ka gjetur 50 studentë të Fakultetit të Ekonomisë të ngujuar gjatë natës së të shtunës në godinën, ku edhe studiojnë. Pas një nate kaluar në të ftohtë, me u

Sjemi qen, sjemi dele siç do ti, studentët ia thonë labçe Ramës (VIDEO)
  • 2019-01-11

Sjemi qen, sjemi dele siç do ti, studentët ia thonë labçe Ramës (VIDEO)

Protesta e studentëve të universiteteve publike ka vazhduar sot me bojkotim të mësimit dhe përplasje të dhunshme me policinë te Fakulteti Ekonomik dhe Juridik, pasi forcat e rendit kanë tentuar të ndërpresin ngujimin e tyre. Por nga studentët nuk kanë munguar as format e veçanta të tub

Nis ngujimi i studentëve, kyçen te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!
  • 2019-01-10

Nis ngujimi i studentëve, kyçen te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!

Që prej orëve të para të mëngjesit të së enjtes, studentët e Fakultetit Juridik dhe Ekonomik në Universitetin e Tiranës janë ngujuar në auditorë dhe në shenjë përshkallëzimi të protestës së tyre kanë bërë të ditur për mediat se do të vijojnë të qëndrojnë aty deri të di

Fakulteti Ekonomik vendos: Spaguajmë tarifat derisa të plotësohen kërkesat  
  • 2018-12-18

Fakulteti Ekonomik vendos: Spaguajmë tarifat derisa të plotësohen kërkesat  

Dekanati bashkë me studentët e Fakultetit të Ekonomisë kanë vendosur që të mos paguajnë asnjë tarifë shkollimi deri në marrjen e përgjigjes për 8 kërkesat e tyre. Një tjetër vendim i marrë nga mbledhja e zhvilluar është edhe shtyrja e sezonit të provimeve. Gjithashtu, në dokume