Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultetit

Meta: total 1000 / total_found 6926 / time 0.003 / keyword[0] fakultetit / docs[0] 6926 / hits[0] 11314 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Katari alias shteti jashtë linje i Gjirit

Nga Cengiz Tomar Vendimi për sanksione ndaj Katarit, vend ky që së bashku me Omanin gjithnjë kanë ndjekur politikë të ndryshme dhe të pavarur nga shtetet e tjera të Gjirit, nën protektoratin e Arabisë Saudite, nuk ishte paramenduar se do të ishte kaq i ashpër. Ndjekja e një politike n

No Pic available
  • 2017-06-19

Diplomohen 16 studentët e parë të gjuhës hebreje

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja i ka hapur dyert një kursi të gjuhës hebraike. Pas një kursi intensiv, Fakulteti në bashkëpunim me Ambasadën izraelite në Shqipëri kanë diplomuar 16 studentët e parë. Vitin e ardhshëm dekanati njofton se hebraishtja mund të kthehet në një program studim

No Pic available
  • 2017-06-19

Universiteti i Mjekësisë, ndryshojnë kriteret e pranimit

Universiteti i Mjekësisë ndryshon kriteret e pranimit për tu dhënë më shumë mundësi maturantëve që dëshirojnë degët e tij që të shpallen fitues. Rektori i Universitetit, Arben Gjata, sqaron se krahas mesatares mbi 8, prioritet do të kenë maturantët që do të japin si provim me zgj

Akademia e Shkencave, konferencë për 70-të vjetorin e Rexhep Ismajlit
  • 2017-06-08

Akademia e Shkencave, konferencë për 70-të vjetorin e Rexhep Ismajlit

70-të vjetori i lindjes së akademikut Rexhep Ismajli, po festohet me një konferencë shkencore në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë. Studiuesja Floresha Dado e quajti Ismajlin një figurë të rëndësishme të shkencës shqiptare. Myzafer Kërkuti, kryetari i Akademisë së Shkencave të

No Pic available
  • 2017-06-03

Politekniku, 1960 kuota për vitin e ardhshëm akademik

Universiteti Politeknik i Tiranës do të presë 1960 studentë të rinj për vitin e ardhshëm akademik. Rektori i këtij Universiteti, Andrea Maliqari, bën të ditur se pas 3 vitesh pezullimi nga Ministria e Arsimit, janë propozuar kuota dhe për studimet e doktoraturës. “Ne kemi respektu

No Pic available
  • 2017-05-30

PD kandidon për deputet Gjokë Uldedaj, plotësohet lista e Shkodrës

Gjokë Uldedaj, është zyrtarizuar nga PD kandidat për deputet, i 6-ti në listën e Qarkut Shkodër dhe do mbuloje Bashkinë Vau Dejes dhe Zonen e Nenshkodres. Veprimtari Politike: Deputeti i qarkut Shkodër, në legjislacionin 2009 -2013;  Anëtar i Këshillit Kombëtar të PD nga viti 2001

No Pic available
  • 2017-05-30

Studentët e Mjekësisë në protestë: Sështë zgjedhur Këshilli Studentor

Mosmbajtja e zgjedhjeve për Këshillit studentor tek Mjekësia sipas ligjit të arsimit të lartë, ka sjelle reagime të studentëve. Përmes një ore protestë të rinjtë thanë se kjo hallkë aktualisht drejtohet nga ata që kanë mbaruar studimet dhe përtej  çdo mandati që përcakton l