Rezultate te kerkimit per termin: +Fakultetit

Meta: total 1000 / total_found 7094 / time 0.003 / keyword[0] fakultetit / docs[0] 7094 / hits[0] 11580 /
Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë
  • 2019-04-09

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Abedin Elmazi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një shënimi në Facebook. Basha njofton ndarjen nga jeta të Elmazit, si dhe i shpreh ngushëllimet familjes. Me hidhërim të thellë m

No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Zjarr në një banesë në Shkodër, plagoset 20-vjeçarja
  • 2019-03-27

Zjarr në një banesë në Shkodër, plagoset 20-vjeçarja

Një studente 20-vjeçare ka mbetur e plagosur rëndë nga zjarri që përfshiu banesën në Shkodër.  Esmeralda Gjinaj po dërgohet në spitalin e QSUT për shkak të plagëve të marra. Sipas unifromave të bardha, 20-vjeçarja nga Elbasani është në gjendje të rëndë. Zjarri ra në katin e

Protesta/ Policia i arreston djalin, ish-deputeti i PD: U q* nënën, shihni çdo ju bëj! (VIDEO)
  • 2019-03-16

Protesta/ Policia i arreston djalin, ish-deputeti i PD: U q* nënën, shihni çdo ju bëj! (VIDEO)

Menjëherë pasi Lulzim Basha deklaroi mbylljen e protestës së opozitës, policia ka nisur të arrestojë ata që morën pjesë në tubim, kryesisht personat që ushtruan dhunë përpara Parlamentit, duke goditur me gurë dhe sende të forta efektivët. Një nga të arrestuarit është djali i ish

No Pic available
  • 2019-03-08

Kujtime të studentit për profesor Eqrem Çabej

Në vitet 1962-1966 isha student në Fakultetin Histori dhe Filologji të UT, Fakulteti përdorte dy katet e para të asaj godine, kurse në katin e tretë kishin zyrat e tyre Instituti i Historisë dhe i Gjuhësisë dhe Instituti i Folklorit. Gjatë pushimeve midis orëve mësimore në oborrin e fa

No Pic available
  • 2019-03-02

Helena Kadare i shkruan vajzës së Dritëro Agollit: Miqësia ime me Sadijen

E dashur Elona, Mu duk pak e çuditshme tani që u ula dhe shkrova në krye të kësaj letre emrin tënd. Sepse bashkë nuk kemi shkëmbyer ndonjëherë mesazhe. Ato i bëja me nënën tënde, Sadijen. Ndaj tani që po të drejtohem ty, më duket e papritur. Siç është edhe ngjarja e hidhur që sa

Top Story/ Barnat e rimbursueshme, problemet nisin që tek lista
  • 2019-02-27

Top Story/ Barnat e rimbursueshme, problemet nisin që tek lista

Lista e barnave të rimbursuara ka problem që në hartimin e saj. Fondi nuk ka pavarësinë e duhur dhe nuk ka faktet e duhura në kohën që vendos listën . Dhe në këtë kontekst lista nuk ka sukses se sa e gjatë është apo se sa barna u shtuan në listë, por sa efekt dha, sa impakt ka tek