Rezultate te kerkimit per termin: +Fal

Meta: total 1000 / total_found 62346 / time 0.025 / keyword[0] fal / docs[0] 62346 / hits[0] 82529 /
Na moj goc, kujt i bën kunja ti, incidenti me profesor Gazin në Teatër
  • 2017-02-13

Na moj goc, kujt i bën kunja ti, incidenti me profesor Gazin në Teatër

Nga Alma Mile Në Teatrin Kombëtar Eksperimental Kujtim Spahivogli po shfaqet një komedi e zezë e Joe Orton, titulluar Çfarë pa kryeshërbëtorja. Mund të jetë shfaqje e bukur, nuk di të them, sepse nuk e kam parë dhe, tju them të drejtën, nuk kam për të shkuar. Do ta kisha gjetur kohë

E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura
  • 2017-02-13

E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura

Klithmë nga qielli, nga shpirti, gjithë ajri më merr frymën, ka ikur Bujo! Lajm i dhimbshëm, therës, që ne miqtë, si dhe familja, e kemi të papërballueshëm. Ikja e Bujos ishte apeli më i fuqishëm për respektin ndaj artit të ekranit shqiptar. Secili nga ne do të dëshironte të ik

Nishani uron Steinmeier: Ballkani në vëmendjen e Gjermanisë
  • 2017-02-13

Nishani uron Steinmeier: Ballkani në vëmendjen e Gjermanisë

Presidenti Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të zgjedhur të Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier. Në mesazhin e tij, Nishani shpreh bindjen se marrëdhëniet mes dy vendeve do të forcohen edhe më shumë gjatë mandatit të Steinmeier. Ju uroj pë

No Pic available
  • 2017-02-13

Nishani uron Presidentin e ri të Gjermanisë: Vullnet për bashkëpunim

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të zgjedhur të Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier. Në mesazhin e tij, Presidenti Nishani vlerëson rolin e Steinmeier dhe ndihmën që Gjermania i ka dhënë Shqipërisë. I nderuar

Shën Valentini, këshilla për beqarët që duan të mbijetojnë
  • 2017-02-13

Shën Valentini, këshilla për beqarët që duan të mbijetojnë

Nga vendet romantike të botës, tek qytetet për ata që janë beqarë dhe kërkojnë të zbaviten. Ja disa këshilla për ditën më të veçantë të vitit Amsterdam, Holandë Shën Valentini ndan shpirtrat: nga njëra anë ka nga ata që betohen për dashuri të përjetshme gjatë një darke rom

No Pic available
  • 2017-02-13

Ja njësitë ku do të ndërtohen 17 shkollat në Tiranë

Fillon që të marrë jetë projekti për ndërtimin e 17 shkollave të reja në kryeqytet, duke i dhënë zgjidhje përfundimtare mësimit me dy turne. Aktualisht janë edhe tre shkolla duke u ndërtuar me fonde të Bashkisë së Tiranës. Në ambientet e shkollës “Fan Noli”, Bash

No Pic available
  • 2017-02-12

Rama: Muzeu i Korçës nominohet për çmimin Ndërtesa e Vitit 2017

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkruar se Muzeu Mesjetar i Korçës rilindi falë godinës së re të financuar nga Programi Kombëtar i Rilindjes Urbane. Muzeu Mesjetar i Korçës, rilindur falë godinës së re të financuar nga Programi Kombëtar i Rilindjes Urbane, pas endjes së kolek