Rezultate te kerkimit per termin: +Falnderoj

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] falnderoj / docs[0] 61 / hits[0] 80 /
At Anton Harapi: Fjala e Fundit në gjyqin e Tij
  • 2018-07-10

At Anton Harapi: Fjala e Fundit në gjyqin e Tij

Falnderoj Drejtësinë Popullit që po më jep fjalen e fundit në këte kohë të kritikshme per mue. Fjala jeme e fundit asht kjo: Nuk shembet Shqipnija pse gjykohet per dekë Padër Anton Harapi. Gjithashtu, nuk prishet Shqipnija nëse nuk gjykohet per dekë Padër Anton Harapi. Kur përpara 40 v

No Pic available
  • 2010-08-29

«Mos shpresoni ti hiqni qafe librat»

Një përmbledhje ad hoc e një libri të ardhshëm që pritet të dalë në tetor në Francë, që sjell para lexuesit bisedën e Umberto Ecos me Jean-Claude Carrière. Sebepi u b PPU (blogu Peshkupauje) me nj shkrim t tij t llahtarshm: I llahtarshm n titull "Mos ua bni librave

No Pic available
  • 2010-08-28

E huaj në shtëpinë time

Jam e huaj, e huaj ngado, por mbi t gjitha ktu n Paris, sepse sapo prezantohem m thon: “Ju vini nga Europa Lindore?”. Por m pas, falnderoj fatin q jam e huaj... Ja, thash me vete, nj qytet i huaj, dhe ndjeva nj si goditje t fort n stomak, sepse un jam nj e huaj kaq e padeprtueshme dhe k

No Pic available
  • 2010-08-25

Ronaldinjo, letër tifozëve të Barçës

Fantazisti Barcelona po prgatit nj pritje t ngroht pr Ronaldinjon, q sot kthehet n “Kamp Nou” pr her t par pas largimit. Fantazisti brazilian ka drguar nj letr t hapur n ambientet e klubit “blaugrana”: “Ky mesazh u drejtohet t gjithve: ortakve, drejtuesve, tifozve, pun

No Pic available
  • 2010-08-18

Nënë Tereza, në muret e jashtme të Kuvendit

Ekspozita Paraqiten materiale fotografike dhe biografike pr bamirsen shqiptare N kuadrin e 100-vjetorit t lindjes, ekspozita e prvitshme q realizohet para Kuvendit i sht kushtuar Nn Terezs. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e ka inauguruar dje kt ekspozit fotografike kushtuar jets dhe misioni

No Pic available
  • 2010-08-18

E bija e Marie Krajës, dhuratë Kuvendit jetën e shenjtores

N nder t figurs s humanistes Nn Tereza, kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, pruroi dje nj ekspozit fotografike t hapur n mjediset e Kuvendit. Kryeparlamentarja vlersoi figurn e humanistes shqiptare, por dhe familjen Kraja, q ka ndihmuar Nn Terezn kur komunizmi i kishte mbyllu

No Pic available
  • 2010-08-15

Infrastruktura përcaktoi zhvillimin e shpejtë të turizmit

Turizmi sht shndrruar sot n deg kryesore t ekonomis s vendit. N rast se n 7 muaj pati rreth 1 miliard dollar eksporte, t ardhurat nga turizmi jan ndjeshm m t mdha dhe ato kan nj shprndarje t shklqyer, jo vetm tek ata q presin pushues, por edhe tek nj zinxhir i tr prodhuesish. Fak