Rezultate te kerkimit per termin: +Faljen

Meta: total 1000 / total_found 2555 / time 0.001 / keyword[0] faljen / docs[0] 2555 / hits[0] 4106 /
No Pic available
  • 2018-12-31

Homazh për martirin Karavaxhion

Tek shfletoja një album me pikturat e fundit të Hasan Nallbanit, u ndala për një çast në një tablo me titullin «Homazh Karavaxhios» Një tablo që nuk është në tonet apo mënyrën e pikturimit të piktorit të madh italian, por që në origjinalitetin e Nallbanit, na dëshmonte jo vetëm

Me 189 km/h, shpejtësi skëterrë në autostradën Tiran-Durrës
  • 2018-10-20

Me 189 km/h, shpejtësi skëterrë në autostradën Tiran-Durrës

Policia Rrugore e Tiranës ashtu si çdo fundjavë, me synim parandalimin e aksidenteve, natën mes të premtes dhe të shtunës ka vijuar kontrollet në rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë. Prej pesë orësh kontroll me Radar, konstatimet ishin të shumta në drejtim të shpejtësisë tej n

Asistenti i Sarrit tërbon Murinjon, feston para tij dhe plas sherri (Video)
  • 2018-10-20

Asistenti i Sarrit tërbon Murinjon, feston para tij dhe plas sherri (Video)

Një gol në të 96-ën minutë edhe pse barazon një ndeshje, vlen sa për një fitore dhe këtë më mirë se kushdo e di Ros Barkli që la të shtangur djajtë e Mançester Junajtid, duke i dhënë Çelsit një barazim të çmendur në Londër. Anglezi arriti të shpëtonte Çelsin nga humbja në

Emigrantë të tjerë në Itali, Salvini kërcënon Francën! (Video)
  • 2018-10-19

Emigrantë të tjerë në Itali, Salvini kërcënon Francën! (Video)

“Marrëdhëniet Itali-Francë rrezikojnë të dëmtohen rëndë dhe jo për fajin tonë”. Këtë e deklaroi ministri i Punëve të Brendshme, Matteo Salvini, pasi pa një video sot në mëngjes në Claviere, komuna Piemonte, ku më 12 tetor xhandarmëria franceze kishte shkarkuar disa em

No Pic available
  • 2018-05-01

Dy sulme me bombë në një xhami, 24 viktima në Nigeri

Të paktën 24 persona raportohen të jenë vrarë nga shpërthimet me bombë vetëvrasëse në qytetin verilindor të Nigerisë, Mubi. Shpërthimet ndodhën brenda dhe rreth një xhamie, ndërsa predikuesit myslimanët po përgatiteshin për faljen e namazit të pasdites. Komisari i policisë së s

POLONIA DHE ANTISEMITIZMI
  • 2018-03-10

POLONIA DHE ANTISEMITIZMI

Presidenti polak Duda kërkon falje për fushatën kundër hebrenjve të marsit 1968. Një gjest i rëndësishëm, që duhet të qe bërë prej kohësh, mendon Rosalia Romaniec. E pranoj, unë u habita nga lutja për faljen, të cilën Presidenti polak Andrzej Duda ua drejtoi hebrenjve, të cilët u

Vasili: Rama legalizoi ikjen e financierit të drogës, Prokuroria hesht
  • 2018-02-02

Vasili: Rama legalizoi ikjen e financierit të drogës, Prokuroria hesht

Lëvizja Socialiste për Integrim, ka reaguar pas takimit të Kryeprokurores së përkohshme Arta Marku, me Ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ku palët dakordësuan një marrëveshje për kapjen e peshqëve të mëdhenj. LSI përmes kreut të grupit parlamentar, Petrit Vasili, shpreh qëndrimin