Rezultate te kerkimit per termin: +Familja +Koburja

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] familja / docs[0] 29462 / hits[0] 41927 / keyword[1] koburja / docs[1] 81 / hits[1] 112 /
No Pic available
  • 2017-07-01

Familja e 4 vjeçarit me autizëm apelon për ndihmë: Skemi para për ilaçe

Quhet Faik dhe është 4 vjeç e gjysmë. Vetëm prej dy muajsh prindërit e tij dalluan tek djali shenja, që pas vizitës tek mjeku, e rradhisin atë si një prej 60 rasteve me autizëm në qarkun e Elbasanit. E prekur, e pashpresë, pa punë dhe pa kushte në banesën ku jeton, nëna e tij Anila

Bukëpjekësi
  • 2016-01-14

Bukëpjekësi

LUÇIANO BOÇI Kronikat mediatike, faqet e revistave tona i gjen shpesh të mbushura pompozisht me emra politikanësh, bukuroshesh apo këngëtaresh. Ka skupe për to, trukime momentesh, thashetheme, Facebook e Instagram, deklarata, kundërdeklarata e plot kotë- sira që mbushin tregun tonë gjith

No Pic available
  • 2016-01-04

Grabitja, qytetarët apel për kapjen e autorëve të ngjarjes

Pas ngjarjes së ndodhur në Elbasan ku një bukëpjekës ra pre e grabitjes me dhunë në banesën e tij, Ora News ka vizituar sot lagjen në të cilën familja Koburja ushtron aktivitetin e saj. Qytetarët pas ngjarjes shprehen të pasigurtë, teksa kërkojnë më shumë masa për ruajtjen e sigur

Grabitet një familje, sulmuesit ushtrojnë dhunë
  • 2016-01-03

Grabitet një familje, sulmuesit ushtrojnë dhunë

Pjesëtarët e një familjeje janë rrahur dhe më pas janë grabitur nga dy persona të maskuar në qytetin e Elbasanit. Nga vendi i ngjarjes mësohet se dy persona të maskuar kanë goditur me mjete të forta kryefamiljarin Xhevat Koburja, i cili pun

Dhunohet dhe grabitet një familje në Elbasan
  • 2016-01-03

Dhunohet dhe grabitet një familje në Elbasan

Pjesëtarët e një familjeje janë dhunuar dhe më pas janë grabitur nga dy persona të maskuar në qytetin e Elbasanit. Nga vendi i ngjarjes mësohet se dy persona të maskuar kanë dhunuar me mjete të forta kryefamiljarin Xhevat Koburja, i cili punon si bukëpjekës, deri sa këtij të fundit

No Pic available
  • 2011-04-10

Bektashinj dhe batakçinj

MENTOR RAMA Kryegjyshit botëror të paharruar, Baba Reshat Bardhit (iu prehtë shpirti në Parajsë), i kam dërguar dy letra brenda këtij viti, pa marrë asnjë përgjigje. Jam përpjekur ta takoj këtë njeri të rrallë, por nuk kam mundur. Më thoshin se duhej të merrja leje te besimtari Ilir

No Pic available
  • 2008-05-23

SFIDAT E BERISHËS

Nga Artan Mullaj Megjithëse deponimet e lidhur me familjen kryeministrore janë interpretuar e pritur “lagësht”, mund të supozohet se ato përbëjnë një natë eklipsi përmbi shkëlqimin e sukseseve të mëdha të qeverisë që propagandon këto ditë kryeministri në turrin e “premtim