Rezultate te kerkimit per termin: +Familjes +R

Meta: total 1000 / total_found 39346 / time 0.017 / keyword[0] familjes / docs[0] 39346 / hits[0] 57845 /
Lypsarët, sfidë e vështirë për institucionet
  • 2015-03-01

Lypsarët, sfidë e vështirë për institucionet

Në asnjë qytet tjetër në Kosovë nuk mund të gjesh lypsarë, kryesisht fëmijë, më shumë se në Gjakovë. Përderisa kompetentët e të gjitha institucioneve relevante debatojnë pa fund se si po dalin këta fëmijë në rrugë, kush po i shtynë ata ta bëjnë një gjë të tillë dhe si d

Visar Ymeri zyrtarisht kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje!
  • 2015-03-01

Visar Ymeri zyrtarisht kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje!

Visar Ymeri është shpallur zyrtarisht kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje! me 96.42% të votave. Kjo është bërë e ditur të dielen në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje!, ku janë shpallur rezultatet zyrtare të zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëven

40 vjetori i gjetjes së skeletit antik, Lucy
  • 2015-03-01

40 vjetori i gjetjes së skeletit antik, Lucy

Ky vit shënon 40 vjetorin e gjetjes së skeletit të njeriut të hershëm të quajtur Lucy. "Australopithecus Afarensis", sikurse njihet familja e saj, është një prej gjetjeve më të famshme të shekullit të 20-të. Njeriu që gjeti Lucy-n vizitoi kohët e fundit Muzeumin e Historisë së Nat

Vajza e veteranit po vdes për 20 mijë euro
  • 2015-03-01

Vajza e veteranit po vdes për 20 mijë euro

Kanë mbetur vetëm edhe tre ditë që ajo t'i mbushë të 16-at. Mirëpo, ka tre vjet që Mirlinda Krasniqi, nga Kaçaniku i Vjetër, nuk e feston ditëlindjen e saj si të gjithë bashkëmoshatarët e vet. Janë plot tre vjet që ajo përballet me tumor në kokë, sëmundje kjo që e ka detyruar a

Kryeministri Edi Rama nderohet me Honoris Causa nga Akademia e Arteve të Bukureshtit
  • 2015-02-28

Kryeministri Edi Rama nderohet me Honoris Causa nga Akademia e Arteve të Bukureshtit

Kryeministri Edi Rama u nderua me titullin Doctor Honoris Causa nga Akademia e Arteve të Bukureshtit. Një ngjarje e veçantë, e nënvizoi Kryeministri në fjalën e tij, jo aq për privilegjin e titullit, sesa për domethënien e tij. Kuptimplotë është të flasësh për këtë në një vend p

Rumani Rama vleresohet me titullin Doctor Honoris Causa
  • 2015-02-28

Rumani Rama vleresohet me titullin Doctor Honoris Causa

Transmetuar me 28022015 - 1508 Bukuresht 28 shkurt 2015 NOAal- Kryeministri Edi Rama u nderua me titullin Doctor Honoris Causa nga Akademia e Arteve te Bukureshtit Kete vleresim kreu i qeverise e cilesoi si nje ngjarje te vecante per domethenien qe kabr br

Gafat me telefonin, që çuan në zbulimin e grupit të tritolit
  • 2015-02-28

Gafat me telefonin, që çuan në zbulimin e grupit të tritolit

Një prej të arrestuarve aktivizoi numrin që u gjend i lidhur me bombën në zonën e "Vasil Shantos" në telefonin e një të afërmi të tij dhe më pas e përdori për disa ditë me numrin e tij personal. Telefoni i shitur nga Emirjon Gjuta u përdor edhe nga një tjetër i arrestuar përpara