Rezultate te kerkimit per termin: +Familjes +R

Meta: total 1000 / total_found 46643 / time 0.021 / keyword[0] familjes / docs[0] 46643 / hits[0] 68450 /
E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura
  • 2017-02-13

E vërteta e gjyqeve për dashurinë e Bujar Lakos. Si e sulmoi ish-e dashura

Klithmë nga qielli, nga shpirti, gjithë ajri më merr frymën, ka ikur Bujo! Lajm i dhimbshëm, therës, që ne miqtë, si dhe familja, e kemi të papërballueshëm. Ikja e Bujos ishte apeli më i fuqishëm për respektin ndaj artit të ekranit shqiptar. Secili nga ne do të dëshironte të ik

No Pic available
  • 2017-02-12

Nexhmija mbush 96 vjeçe. Iliri dhe Pranvera e surprizojnë për ditëlindje

Nexhmije Hoxha, bashkëshortja e Enver Hoxhës ka mbushur 96 vjeç dy ditë më parë. Ajo e ka festuar ditëlindjen në apartamentin e saj në Laprakë. Në rrjet është shpërndarë një foto nga surpriza që djali i saj, Iliri bashkë me të shoqen i kanë bërë Nexhmijes. Ata janë mbledhur s

Rosberg rrëfen jetën pas Formula 1
  • 2017-02-11

Rosberg rrëfen jetën pas Formula 1

Formula 1 nuk do të ketë kampionin e saj në fuqi për sezonin 2017. Pas fitoi botërorin, Nico Rosberg, vendosi të tërhiqej dhe të mos e mbronte titullin në pistë. Në një intervistë të gjatë për britaniken, Daily Mail, ish-piloti gjerman rrëfeu jetën e tij të re, ku ka kohë mjaftue

Krimi i pasionit në Fier/ Fqinjët e Ermirës: Kemi dyshime se mund ti kenë vrarë
  • 2017-02-11

Krimi i pasionit në Fier/ Fqinjët e Ermirës: Kemi dyshime se mund ti kenë vrarë

Në Ngurrëz të Lushnjës, të afërmit e Ermira Dushit (Arapi) pohojnë se janë lajmëruar për varrimin e saj në këtë fshat. Sipas tyre, familja e Ermirës ka emigruar përpara 20 vitesh në Greqi, ku edhe punojnë e jetojnë atje, raporton Panorama, duke zbardhur sot të tjera detaje rre

FOTOT/ Pamja fantastike: Në manastirin e 40 Shenjtorëve në Sarandë (që i ka dalë pronari)
  • 2017-02-11

FOTOT/ Pamja fantastike: Në manastirin e 40 Shenjtorëve në Sarandë (që i ka dalë pronari)

Pak kohë më parë, Fiks Fare denonconte faktin se një sipërfaqe e madhe toke prej 40 hektarësh, ku ndodhet edhe manastiri i 40 Shenjtorëve në Sarandë, u është shitur plot 162 pronarëve. Fiks Fare tregoi se si është regjistruar në hipotekë ky monument kulture. Gjithcka ka nisur pas

Historia tronditëse Musine Kokalari: 33 vjet izolim, punoj si kafshë për një copë bukë
  • 2017-02-10

Historia tronditëse Musine Kokalari: 33 vjet izolim, punoj si kafshë për një copë bukë

Ishte viti i ri. 1 janar 1977. Në një dhomë të varfër, në barakën e saj, në një skaj të mjerë të Shqipërisë, i denjë për një vend vuajtjeje internimi, Musine Kokalari është në prag të pensionit, e shkatërruar nga puna dërrmuese, e zhgënjyer nga realiteti ku ishte zhytur a

Peza në Prokurori: Pasuria ime nuk është e jashtëligjshme
  • 2017-02-10

Peza në Prokurori: Pasuria ime nuk është e jashtëligjshme

Deputeti socialist Alfred Peza është thirrur sot të dëshmojë në Prokurorinë e Përgjithshme në lidhje me hetimet e ngritura ndaj tij për fshehje të pasurisë, pastrimit të produkteve të veprës penale dhe falsifikimit të parave. Pas daljes nga organi i akuzës, Peza konfirmoi edhe një