Rezultate te kerkimit per termin: +Fanfara +Tirana

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.267Z

Fanfara Tirana përmbyllin DokuFest-in (Video)

Grupi nga Shqipëria Fanfara Tirana do të performojnë në natën e fundit të DokuFest, më 24 gusht, në kinemanë e vjetër të Lumbardhit. Skena do të rrapëllojë dhe të rrokulliset me repertoarin e shpejtë, ritmik dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.082Z

Fanfara Tirana në skenën e Lionit me Emir Kusturicën

Netët ballkanike bëjnë bashkë në të njëjtën skenë muzikantë shqiptarë e serbë. Mbrëmjen e 8 korrikut, grupi muzikor "Fanfara Tirana", shoqëruar nga pianisti Robert Bisha, do të interpretojnë në Festivalin "Netët e Fourvierës" (Les nuits de fourviere), në Lion të Francës, së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.248Z

Fanfara Tirana, dasmë shqiptare në mes të Athinës

Fanfara Tirana në koncertin e mbajtur në Greqi Tani ata po fitojnë kohën e humbur. Kur ishin të rinj, vetëm mund ta ëndërronin që të krijonin një formacion tunxhi e të luanin muzikën që pëlqenin.Asokohe tunxhet konsideroheshin si shumë moderne, madje guximtarët u dënuan nga regjimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.740Z

Festival Fanfara Tirana dhe Redi Hasa, folklor dhe perkusion në Itali

Nis në Itali më 26 qershor festivali 'Quarrata Folk Festival', ku do të marrin pjesë grupi Fanfara Tirana dhe instrumentistët e talentuar, Redi Hasa dhe Maria Mazzotta (Salento) . Artistët Redi Hasa dhe Maria Mazzotta përfaqësojnë Mesdheun dhe Ballkanin me muzikën që interpretojnë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.546Z

Në Teatrin e Lionit: Fanfara shqiptare me një histori të pabesueshme

Nata e Ballkanit do të prezantojë band-in Fanfara Tirana dhe virtuozin Robert Bisha në festivalin "Netët e Fourvière-ës" në Lion, Francë, ku artistët shqiptare do të interpretojnë së bashku me Ermir Kusturicën dhe orkestrën "No Smoking", më 8 korrik, në Teatrin e Madh në Lion Nata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.311Z

Suksesi i grupit shqiptar Fanfara dhe Hysni Zela në Festivalin Horizonte të Gjermanisë

TIRANE, 21 Korrik/ATSH/- Grupi shqiptar Fanfara me Hysni Zelën ka arritur suksesin e radhës në Festivalin Horizonte në Koblenz të Gjermanisë.Në këtë event kulturor k janë prezantuar artistë të ndryshëm, Fanfara Tirana meets Transglobal Underground arriti të marrë vëmendjen e shtypit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.465Z

Tri net Festivali Kaba 2.0 në qytetin e Korçës

Kabaja mbledh artistë të njohur në Korçë Në Pazarin e Vjetër të Korçës, në datat 10, 11 dhe 12 shtator bëhen bashkë në një takim të veçantë kultura dhe trashëgimia me kabanë, polifoninë, xhazin, rokun, muzikën elektronike dhe bashkëkohore. Janë tri net magjike që mbledhin em

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama