Rezultate te kerkimit per termin: +Fantastike

Meta: total 1000 / total_found 4866 / time 0.002 / keyword[0] fantastike / docs[0] 4866 / hits[0] 5449 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

No Pic available
  • 2017-06-24

Rama videomesazh nga Vlora: Momenti i artë, ti japim një shuplakë politikanëve të tepsisë

Nga Vlora, 4 vjet pasi ka qeverisur vendin kryeministri Edi Rama flet sërish për shuplaka, këtë radhë politikanëve të tepsisë. Ai ka dërguar një tjetër mesazh online, duke iu kërkuar shqiptarëve votën për të vazhduar rrugën e reformave. Ai thotë se po të ishte për të do

No Pic available
  • 2017-06-23

Rrugë të reja në Pezë, Veliaj: Me Edi Ramën, më shumë investime për Tiranën

Bashkia e Tiranës ka nisur investimin për ndërtimin e 3 akseve në Pezë, për ti shërbyer banorëve të zonës për lehtësimin e lëvizjes së tyre, si dhe të ndihmojw fermerët në transportimin drejt tregjeve të kryeqytetit të prodhimeve bujqësore. Nisja e investimit u inspektua nga krye

Përurohet Bulevardi i ri, Veliaj: Bashkia e vjetër kishte ngritur flamurin e bardhë
  • 2017-06-21

Përurohet Bulevardi i ri, Veliaj: Bashkia e vjetër kishte ngritur flamurin e bardhë

Është përuruar mbrëmjen e sotme hapja e bulevardit të ri të Tiranës. Në ceremoninë e organizuar me këtë rast, ku ishte i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, kryebashkiaku i Tiranës Erjon Veliaj u zotua se qeveria e Edi Ramës do ta përfundojë bulevardin, ndërsa akuzoi paraardhësin

No Pic available
  • 2017-06-21

Era Istrefi: Letër dashurie për komunitetin LGBT

Për muajin e LGBT, Billboard i ka kërkuar disa nga emrave më të njohur të ekranit që të shkruajnë letër dashurie për komunitetin e tyre. Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Era Istrefi  ka publikuar letrën e saj që shkruan: Ky realitet i mund të jetë i ashpër për ko

No Pic available
  • 2017-06-20

Inaugurohet bulevardi i ri i Tiranës

Një pjesë e bulevardit të ri të Tiranës është inauguruar sonte, ku i pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama. Janë rreth 400 metra të përfunduara të këtij bulevardi që të hapen tanimë për qytetarët. Kryeministri Rama: Besoj se ky është një tjetër shembull për të gjithë

Hapet segmenti i pare i Bulevardit të ri në Tiranë
  • 2017-06-20

Hapet segmenti i pare i Bulevardit të ri në Tiranë

Inaugurohen 400 metrat e parë të bulevardit të ri të Tiranës. Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Veliaj ndezën së bashku dritat e tij, teksa i ftuan qytetarët që të votojnë partinë socialiste në 25 qershor. Veliaj tha se projekti u ideua nga Rama në 2011, ndaj dhe vota pro tij do