Rezultate te kerkimit per termin: +Fany +Mares

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] fany / docs[0] 12 / hits[0] 22 / keyword[1] mares / docs[1] 71 / hits[1] 105 /
No Pic available
  • 2012-03-20

Ekspozita e piktores Fany Mares një libër i hapur i jetës e kulturës meksikane

19/03/2012   Në sallën e Muzeut Kombëtar është hapur ekspozita e piktores meksikane Fany Mares, e titulluar “Ngjyrat e Meksikës”. Vetëm dhjetë tablo të punuar me akrilik, në përmasa afërsisht të njëjta, vijnë njëra pas tjetrës, si një kolazh apo libër i hapur, e faqe

“Ngjyrat e Meksikës” në Tiranë
  • 2012-03-16

“Ngjyrat e Meksikës” në Tiranë

Piktorja meksikane, Fany Mares, vjen në Tiranë me një ekspozitë personale. Titullohet “Ngjyrat e Meksikës” dhe është çelur në Muzeun Historik Kombëtar. Kjo është seria e fundit e pikturave që artistja ka krijuar dhe vjen në Tiranë pas një përvoje në galeri të ndryshme n

Ngjyrat e Meksikës
  • 2012-03-14

Ngjyrat e Meksikës

Artistja meksikane Mares Fany ekspozon nga mbrëmë në sallën e ekspozitave të artit bashkëkohor në Muzeun Historik Kombëtar. E lindur në Meksiko, ajo zbuloi qysh në moshë të re se piktura ishte pasioni i saj. Studioi art dhe dizajn në Amerikë, në Universidad de las dhe Universidad Nuev

Ekspozita ngjyrat e Meksikes ne Muzeun Historik Kombetar
  • 2012-03-14

Ekspozita ngjyrat e Meksikes ne Muzeun Historik Kombetar

Ngjyrat e Meksikës kanë ardhur përmes një ekspozite të veçantë çelur në Muzeun Historik Kombëtar nga piktorja meksikane, Mares Fany. Artistja ekspozon për herë të parë në vendin tonë dhe na sjell shpirtin e vendit t&