Rezultate te kerkimit per termin: +Fany

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] fany / docs[0] 12 / hits[0] 22 /
Violonçelisti Joel Blido dhe pianisti Marin Gjollma çelin Festivalin e Dhjetë Ndërkombëtar të Muzikës së Dhomës
  • 2015-07-03

Violonçelisti Joel Blido dhe pianisti Marin Gjollma çelin Festivalin e Dhjetë Ndërkombëtar të Muzikës së Dhomës

TIRANË, 2 Korrik / ATSH / - Festivali Ndërkombëtar i Muzikës së Dhomës do të hapë siparin e veprimtarive verore të këtij viti në qytetin e Durrësit.Edicioni i 10-të jubilar do të zhvillohet në ambjentet e Muzeut Arkeologjik nga datat 4 deri më 12 korrik 2015.Dhe pikërisht të shtun

No Pic available
  • 2012-03-20

Ekspozita e piktores Fany Mares një libër i hapur i jetës e kulturës meksikane

19/03/2012   Në sallën e Muzeut Kombëtar është hapur ekspozita e piktores meksikane Fany Mares, e titulluar “Ngjyrat e Meksikës”. Vetëm dhjetë tablo të punuar me akrilik, në përmasa afërsisht të njëjta, vijnë njëra pas tjetrës, si një kolazh apo libër i hapur, e faqe

“Ngjyrat e Meksikës” në Tiranë
  • 2012-03-16

“Ngjyrat e Meksikës” në Tiranë

Piktorja meksikane, Fany Mares, vjen në Tiranë me një ekspozitë personale. Titullohet “Ngjyrat e Meksikës” dhe është çelur në Muzeun Historik Kombëtar. Kjo është seria e fundit e pikturave që artistja ka krijuar dhe vjen në Tiranë pas një përvoje në galeri të ndryshme n

Ngjyrat e Meksikës
  • 2012-03-14

Ngjyrat e Meksikës

Artistja meksikane Mares Fany ekspozon nga mbrëmë në sallën e ekspozitave të artit bashkëkohor në Muzeun Historik Kombëtar. E lindur në Meksiko, ajo zbuloi qysh në moshë të re se piktura ishte pasioni i saj. Studioi art dhe dizajn në Amerikë, në Universidad de las dhe Universidad Nuev

Ekspozita ngjyrat e Meksikes ne Muzeun Historik Kombetar
  • 2012-03-14

Ekspozita ngjyrat e Meksikes ne Muzeun Historik Kombetar

Ngjyrat e Meksikës kanë ardhur përmes një ekspozite të veçantë çelur në Muzeun Historik Kombëtar nga piktorja meksikane, Mares Fany. Artistja ekspozon për herë të parë në vendin tonë dhe na sjell shpirtin e vendit t&

No Pic available
  • 2011-04-09

Kufijte e Marin Gjollmes

Pianisti tregon per punen me pianon njohjen dhe zberthimin e veprave deri te krijimi dhe ndarja e emocionit. Nje nga pianistet model per forcen e interpretimit Marin Gjollma nuk ka vetem nje kompozitor te dashur. Dy net me pare solli bashke ne nje koncert Bethovenin Listin Shumanin dhe Rahmaninov

No Pic available
  • 2009-05-01

Gloria Kampaner, pianistja italiane në Tiranë

30/04/2009  Edhe pse tepër e re në moshë, është një pianiste e afirmuar në skenat ndërkombëtare. Koncertin e radhës Gloria Kampaner do ta mbajë në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit në Shqipëri. Në 3 maj ajo do të ngjitet përkrah orkestrës sonë nën drej