Rezultate te kerkimit per termin: +Fark

Meta: total 1000 / total_found 2627 / time 0.001 / keyword[0] fark / docs[0] 2627 / hits[0] 4932 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Hapet Muzeu i Kulturës Françeskane

Roli i françeskaneve në kulturën e mendimin shqip do të vijojë të jetë pjesë e historisë. Por, së shpejti hapësira që ka shërbyer si pjesë e rëndësishme e rrugëtimit tonë letrar e kulturor do të kthehet në muze. Është prezantuar në Provincën françeskane, në Shkodër projek

No Pic available
  • 2019-03-26

Lokalet 2019/ Zbulohet qendra ku do votonin indianët e 750 mln eurove

Në morinë e listave të votuesve për zgjedhjet vendore që mbahen në 30 qershor janë edhe emrat e dy biznesmenëve indiane Nitin dhe Cetankumar Sandesara. Dy indianet që kanë nënshtetësi shqiptare akuzohen dhe kërkohen të ekstradohen nga autoritetet e vendit te tyre, për vjedhjen dhe pas

No Pic available
  • 2019-03-24

Qindra qytetarë në Festën e Krrabës, aktivitete dhe panair agro-ushqimor

Një fundjavë ndryshe, afër natyrës dhe ushqimit bio të zonës, por jo larg kryeqytetit! Krraba mikpriti sot dhjetëra qytetarë të ardhur nga Tirana dhe zonat përreth për të festuar ardhjen e pranverës, përmes një sërë aktivitetesh që promovojnë natyrën, vlerat agroturistike të zon

Kënd lodrash në Vaqarr, Veliaj: Shqipëria ndryshon nga ata që e marrin përsipër detyrën
  • 2019-02-23

Kënd lodrash në Vaqarr, Veliaj: Shqipëria ndryshon nga ata që e marrin përsipër detyrën

Fëmijët e Vaqarrit kanë një kënd të ri lojërash. Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot në hapjen e këndit me sipërfaqe 1155m2, që plotëson nevojat e të gjitha grupmoshave të komunitetit në zonë, me module e lodra për fëmijë e hapësira çlodhjeje për më të rriturit. AI theksoi

Gjyqtari i eurove dhe fishekëve, flet avokati: Plumbat i harroi!
  • 2019-02-15

Gjyqtari i eurove dhe fishekëve, flet avokati: Plumbat i harroi!

Një nga gjyqtarët e Dritan Dajtit, Skënder Damini (majtas), me avokatin e tij Në një intervistë për TCH, avokati i gjyqtarit të Apelit Vlorë, Skënder Damini, i cili u shoqërua në polici pasi iu gjetën në banesë 17 000 euro dhe disa fishekë, ka dhënë detaje mbi ndalimin e klientit t

Euro e fishekë në të brendshme, pamjet e kontrollit në banesën e gjyqtarit të Dajtit (VIDEO)
  • 2019-02-15

Euro e fishekë në të brendshme, pamjet e kontrollit në banesën e gjyqtarit të Dajtit (VIDEO)

Gjyqtari i Apelit, Skënder Damini, i cili vendosi së bashku me dy kolegë të tij për rrëzimin e vendimit për burgim të përjetshëm të Dritan Dajtit dhe dënimin e tij me vetëm 25 vite burg, ishte kryefjala e ditës së sotme. Kjo, pasi nga kontrolli i FNSH në banesën e gjyqtarit në Fark

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë  janë të djalit, fishekët në banesë i
  • 2019-02-15

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë janë të djalit, fishekët në banesë i

Skënder Damini është një nga tre gjyqtarët që ryzuan burgimin e përjetshëm dhe e dënuan vrasësin e 4 policëve, Dritan Dajtin, me vetëm 25 vite burg. Me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, banesa e gjyqtarit në Farkë u mësy sot nga efektivë të FNSH-së, të cilët gjetë