Rezultate te kerkimit per termin: +Farks

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] farks / docs[0] 9 / hits[0] 15 /
No Pic available
  • 2011-12-10

Olldashi Punimet per Unazen e Madhe vazhdojne se shpejti nis projekti i Bashkise

Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi, tha se "po punojmë me Bashkinë e Tiranës, për të përcaktuar gjurmët se ku do të vazhdojë unaza, nga pjesa ku bashkohet me rrugën e vjetër të Elbasnit, në drejtim të zonës së

No Pic available
  • 2010-08-26

Rama, paranojë si Enveri, për pushtet bllokoi rrugët

Historia që nisi nga bllokimi i sheshit Skënderbej deri në rrugët e Saukut. Si u sinkronizuan protestat artificiale të rrugëve Nj njeri gjith kohn i maskuar q nj dit rrezikon t mos njoh as fytyrn e tij. I gatuar pr t hedhur balt aty ku lartsohet dika, pr t nxir aty ku do gj sh

Pronat, mbivendosje në periferi të Tiranës
  • 2010-08-19

Pronat, mbivendosje në periferi të Tiranës

Akuza: Jan tjetrsuar masivisht troje n komunat Kashar, Dajt e Fark Prokuroria jep alarmin pr mbivendosje masive t trojeve n periferi t Tirans. Qindra kallzime jan regjistruar n akuzn kryeqytetase nga banor t komunave Kashar, Dajt dhe Fark, t cilt pretendojn se komunart kan falsifikuar dhe u kan dhn

No Pic available
  • 2010-07-12

Pasuri dhe pushkë për PS-në

Procesi i deklarimit t pasurive pr vitin 2010 dokumentoi prfundimisht pranin e nj grupi jo t vogl milionersh n gjirin e grupit parlamentar t Partis Socialiste, t dal nga zgjedhjet e prgjithshme t 28 qershorit 2009 n Shqipri. Por “de facto”, n kt grup, mund t jen edhe m shum se 30 deput

No Pic available
  • 2010-06-08

Berisha në Farkë: Të majtë dhe të djathtë, drejt BE-së

Kryeministri Sali Berisha entuziazmon banort e komuns s Farks se rruga drejt integrimit pr ta dhe mbar shqiptart, t djatht dhe t majt, sht e pandalshme. I pranishm dje n prurimin e shkolls 9-vjeare n Fark, Kryeministri deklaroi se zgjedhjet e 28 qershorit plotsuan standardet dhe

No Pic available
  • 2010-06-07

Berisha: Opozita ngriti çadrat për të ndalur heqjen e vizave

Nga Farka ku mori pjes n inagurimin e shkolls 9-vjeare t ksaj zone, nj investim ky i qeveris me vler 60 milion lek, kryeministri Berisha e vuri theksin tek proceset integruese t vendit, q sipas tij nuk mund t ndalen pavarsisht prpjekjeve t opozits pr t’i errsuar ato. Kreu i qeveris e cilsoi nj

No Pic available
  • 2010-04-15

"Pranë Saliut, çastet e vështira e të bukura në 20 vjet politikë"

Me profesion pediatre, e pasionuar pas profesionit të saj, për shkak të bashkëshortit politikan ka qenë e para Zonjë e Parë pas pluralizmit, më pas bashkëshorte e Kryeministrit. Një figurë pa të cilën Kryeministri aktual, Sali Berisha, nuk mund të kuptohet. Me pr