Rezultate te kerkimit per termin: +Farmaci

Meta: total 1000 / total_found 1843 / time 0.001 / keyword[0] farmaci / docs[0] 1843 / hits[0] 2909 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Universiteti i Mjekësisë, ndryshojnë kriteret e pranimit

Universiteti i Mjekësisë ndryshon kriteret e pranimit për tu dhënë më shumë mundësi maturantëve që dëshirojnë degët e tij që të shpallen fitues. Rektori i Universitetit, Arben Gjata, sqaron se krahas mesatares mbi 8, prioritet do të kenë maturantët që do të japin si provim me zgj

Mjeku qëndron në Tiranë, por paguhet për punë në Burrel
  • 2017-06-03

Mjeku qëndron në Tiranë, por paguhet për punë në Burrel

Drejtori i Qendrës Shëndetësore në Baz të Burrelit, Shpend Shahini firmos borderotë nga kryeqyteti. Në qendrën që drejton me letra, farmacia private vjedh energjinë elektrike. Emisioni Fiks Fare ka denoncuar në puntatën e kësaj të premteje abuzimet që bëhe në këtë qendër shëndet

No Pic available
  • 2017-06-01

Kapen çiklistët grabitës që ishin kthyer në makthin e kryeqytetit

Shkatërrohet një grup grabitësish të mitur që kryenin vjedhje në kryeqytet. Policia ka vënë në pranga katër adoleshtentë gjatë finalizimit të operacionit të koduar Çiklistët. Ata dyshohen për të paktën 5 vjedhje në zona të ndryshme të Tiranës. Shtetasit e arrestuar, i kryenin

Tiranë, kapen 4 grabitës, përdornin biçikletat për të kryer vjedhjet (Video)
  • 2017-06-01

Tiranë, kapen 4 grabitës, përdornin biçikletat për të kryer vjedhjet (Video)

Policia ka finalizuar operacionin Çiklistët, në kuadër të të cilit janë arrestuar 4 shtetas, të cilët akuzohen për vjedhje. Mësohet se janë arrestuar shtetasit E. F. 16 vjeç, banues në Tiranë; A. D.17 vjeç, banues në Tiranë; R. N. 15 vjeç, banues në Tiranë; K. D. 16 vjeç, banue

No Pic available
  • 2017-05-31

Vazhdon shitja pa kriter e fostoksinës, 17-vjeçari i jep fund jetës

Fiks Fare ka bërë publik rastin e një 17 vjeçari i cili i dha fund jetës me fostoksinë. Motra e të ndjerit ka rrëfyer ngjarjen e rëndë. Sipas saj, minoreni e ka blerë lëndën helmuese pranë konviktit të shkollës, në një farmaci bujqësore. Myfarete Xhaferaj tregon se ka mësuar për

BOOM: Tregu i produkteve kozmetike jashtë çdo kontrolli
  • 2017-05-22

BOOM: Tregu i produkteve kozmetike jashtë çdo kontrolli

Fusha e kozmetikës në vendin tonë, si shampo, parfume,apo kremëra janë terësisht jashtë çdo kontrolli. Denoncimi në emisionin investigativ BOOM në RTV Ora News vjen nga kryetari i Shoqatës së Mbrojtjes së Konsumatorëve, Hasan Stafa. Sipas tij në zyrën e konsumatorëve kanë mbërritu

Si ta përgatisni lëkurën për në verë
  • 2017-05-21

Si ta përgatisni lëkurën për në verë

Vera po afron dhe të gjithkush e pret me padurim për të shkuar në det, që të marrë rreze dielli dhe të nxihen. Ndonëse rrezet janë të dobishme për trupin e njeriut, duhet të kujdesemi shumë për lëkurën. Ne duhet ta përgatisim atë që të mos dëmtohet dhe për këtë duhet të zgj