Rezultate te kerkimit per termin: +Farmacistja +Elda +Tomcini

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] farmacistja / docs[0] 99 / hits[0] 228 / keyword[1] elda / docs[1] 532 / hits[1] 829 / keyword[2] tomcini / docs[2] 20 / hits[2] 25 /
No Pic available
  • 2009-12-01

Gripi, shperthen epidemia

Shqiperia eshte perfshire nga epidemia gripale. Pavaresisht se drejtuesit e institucioneve shendetesore pohojne se vendi eshte ne prag te epidemise gripale, ajo tashme eshte ulur kembekryq. Cdo jave paraqiten rreth 15 mije raste ne qendrat shendetesore, per te marre ndihme mjekesore, nderkohe qe per

Gripi, mbaron vaksina
  • 2009-11-30

Gripi, mbaron vaksina

Ndonese autoritetet e shendetesise u bejne apel qytetareve qe te marrin vaksinen kunder gripit te zakonshem, ne farmacite e kryeqytetit kjo vaksine nuk gjendet. Perhapja e shpejte e virusit dhe frika nga gripi i derrit i ka nxitur qytetaret t’u drejtohen farmacive dhe prej disa dite