Rezultate te kerkimit per termin: +Farsa

Meta: total 363 / total_found 363 / time 0.000 / keyword[0] farsa / docs[0] 363 / hits[0] 424 /
NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI
  • 2019-02-28

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI

Nga: Bajram PEÇI Je i shtrënguar të rrëmosh, ndryshe, në një analizë të konflikteve që nuk na ndahen, nuk ka gjasa ti japësh gjegje pyetjes, pse? Në pamje të parë duken sikur janë zhvillime korente, por ngatërrohesh me këmbët e tua. Konfliktet shtyhen në thellësi vitesh. Mënyra m

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet
  • 2019-02-22

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet

I ftuar në emisionin Open me Eni Vasilin, Baton Haxhiu deklaroi se djegia e mandateve përbën një funeral të lehtë të Partisë Demokratike dhe Sali Berishës, të cilin ai e quajti liderin e saj. Opozita ka dashur të ndërtojë simbolikën e diktaturës me këtë veprim. Tragjedia e kësaj hi

Rama sulmon pedagogët: Sharlatanët të ndahen nga studentët
  • 2019-02-08

Rama sulmon pedagogët: Sharlatanët të ndahen nga studentët

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me studentët e Korçës. Në fjalën e mbajtur ai bëri thirrje për distancim të pedagogëve “sharlatanë”, të cilët sipas tij kanë nxitur bllokimin e mësimit, e më tej u kërkoi studentëve që të pranojnë dialogimin për implementi

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri
  • 2019-01-14

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri

Kabineti i kryeministrit Rama rezulton te ketë ndërhyrë punësimin e militantëve të Partisë Socialise në burgje. Zëri i Amerikës ka publikuar sot përgjimet nga dosja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda,ku shihet qartë se si , drejtori i Përgjithshëm në atë kohë i Burgjeve, Arben Ç

Rama: Studentët nuk i tremben dialogut por presioneve kundër dialogut
  • 2018-12-15

Rama: Studentët nuk i tremben dialogut por presioneve kundër dialogut

Kryeministri Edi Rama është shprehur se protesta e studentëve po mbehet peng nga një gursht njerëzish, duk penguar kështu një transformim të thellë brenda Universitetit, përmes një Pakti me Qeverinë! Sipas tij, studentët nuk i tremben dialogut por presioneve kundër Dialogut. Reagimi i

Laert Vasili: Ja pse nuk duhet të martohesh
  • 2018-12-03

Laert Vasili: Ja pse nuk duhet të martohesh

Një sugjerim tinëzar është gjithçka që duhet për të vrarë një martesë!. Në rolin e Gustavit, ish bashkëshortit në dramën “Kreditorët”, të Strindberg, aktori Laert Vasili e sheh të trazuar martesën. Personazhi i tij është i tradhtuar dhe kërkon hakmarrjen. Në botën

FARSA E RE E BASHËS NUK ËSHTË PROCESI JUAJ
  • 2018-11-24

FARSA E RE E BASHËS NUK ËSHTË PROCESI JUAJ

Nga Astrit PATOZI (Në përgjigje të interesit të shumë demokratëve të zhgënjyer nga shkeljet e rënda të statutit dhe nga zgjedhjet fiktive, që po zhvillohen në Partinë Demokratike) Megjithëse unë e kam deklaruar publikisht se nuk më lidh më asgjë me partinë personale të Lulzim Bas