Rezultate te kerkimit per termin: +Fati

Meta: total 1000 / total_found 13533 / time 0.006 / keyword[0] fati / docs[0] 13533 / hits[0] 16520 /
Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-27

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Tashmë janë numëruar 95. 52% e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë. PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klemend Z

Llava e mallkuar, turistët rikthejnë copëzat e vjedhura të vullkanit
  • 2017-06-26

Llava e mallkuar, turistët rikthejnë copëzat e vjedhura të vullkanit

Autoritetet në Havai, për të ndaluar njerëzit të vjedhin llavën, kanë shpikur një legjendë, sipas së cilës nëse e vjedh do të sjellë fat të keq. Por rezultati nuk ishte ai që pritej … Turistët pa e kuptuar mund të ndryshojnë një mjedis të panjohur duke arritur ta bëjnë t

No Pic available
  • 2017-06-25

Zgjedhjet do të monitorohen nga 5351 vëzhgues vendas dhe të huaj

Zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit janë të nëntat që mbahen në historine e demokracisë shqiptare që pas rrëzimit të diktaturës në 1991. Për keto zgjedhje do të angazhohen më shumë se 40 mije komisionerë të caktuar nga 5 partitë kryesore, PS, PD, LSI, PR dhe PDIU. Trupes se kom

No Pic available
  • 2017-06-25

Nga Blendi Fevziu / Fushata më e shëmtuar e pluralizmit!

Si mund ta quaj këtë fushatë dhe sa konsideratë mund të kem për të, pyeta veten dje në darkë, kur fushata e 25 Qershorit u mbyll. Fati e ka sjellë  të ndjek çdo fushatë zgjedhjesh kombëtare që prej 31 Marsit, 1991. Në këto 26 vjet, kjo është fushata e 11-të që përcjell si gaze

Rikthimi i Hygertës, jeta profesionale dhe ajo private
  • 2017-06-24

Rikthimi i Hygertës, jeta profesionale dhe ajo private

  Në kohën kur ke marrë pjesë në Miss Albania, duhej mjaft kurajo për tu bërë pjesë e spektaklit dhe rezultati i ekspozimit në televizion ishte një famë e menjëhershme. Tani shoh një transformim për të bërë të kundërtën e asaj që ke bërë kur more pjesë Miss Albania, nj

No Pic available
  • 2017-06-24

Presidenti Nishani uron besimtarët myslimanë për festën e Bajramit të Madh

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka uruar  të gjithë besimtarëve myslimanë me rastin e Bajramit të madh.  Në mesazhin e urimit, kreu i shtetit shqiptar thotë se kjo ditë le të shërbejë për të lënë mënjanë mëritë dhe përçarjet dhe të afrojë më shumë njer

Nishani uron besimtarët myslimanë: Festa e Bajramit të na gjejë tolerantë dhe zemërgjerë
  • 2017-06-24

Nishani uron besimtarët myslimanë: Festa e Bajramit të na gjejë tolerantë dhe zemërgjerë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u uron të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë, kudo ku janë, Festën e shenjtë të Bajramit të Madh: Të dashur besimtarë myslimanë, Kam nderin dhe privilegjin që në cilësinë e Kreut të Shtetit tju uroj nga zemra: Gëzuar dhe përshumëvjet B