Rezultate te kerkimit per termin: +Fati

Meta: total 1000 / total_found 13311 / time 0.006 / keyword[0] fati / docs[0] 13311 / hits[0] 16262 /
Licencimi i stadiumit, shpresa e fundit e Korabit
  • 2017-02-13

Licencimi i stadiumit, shpresa e fundit e Korabit

Në përfundim të javës së 21-të të Kategorisë Superiore, është krijuar bindja se ky sezon ka zgjidhur të paktën një enigmë, që i pëket garës për mbijetesë. Korabi, me humbjen e fundit ndaj Luftëtarit në Gjirokastër, me të drejtë konsiderohet skuadra e parë që ka prenotuar bi

Letra sekrete: Turma sulmoi Musine Kokalarin, e rrahu dhe i shkuli gjysmën e flokëve
  • 2017-02-11

Letra sekrete: Turma sulmoi Musine Kokalarin, e rrahu dhe i shkuli gjysmën e flokëve

Një ngjarje rrëqethëse e vitit 1946 në Shqipëri, që vëzhgohet nga diplomati amerikan Jacobs. Është një intelektuale shqiptare, që turma e njerëzve i lëshohet për ta rrahur deri në dhimbje e gjymtim, duke e kapur për flokësh, e duke i shkulur gjysmën e tyre. Turma të irrituara

Basha Ndryshimi vjen permes zgjedhjeve te lira dhe te ndershme
  • 2017-02-11

Basha Ndryshimi vjen permes zgjedhjeve te lira dhe te ndershme

brbrKryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha eshte takuar sot me te rinjte e Durresit ku deklaroi se me 18 shkurt nis rruga per zgjedhje te lira per ndryshimin e madh per kalimin e pushtetit tek qytetaretbrbr brbrNe fjalen e tij Basha tha se Partia Demokratike eshte e gatshme te marre peshen per

No Pic available
  • 2017-02-10

Paralajmërimi i Trump: Shihemi në gjyq, siguria e kombit tonë në rrezik!

Vetëm pak minuta pasi Gjykata e Apelit në San Francisco vendosi të lërë në fuqi pezullimin e urdhrit të Presidentit të SHBA-së për emigracionin, ka ardhur dhe reagimi i ashpër i Donald Trump. Me një postim me shkronja kapitale, Trump shkruan në Twitter: Shihemi në gjykatë, siguria e k

No Pic available
  • 2017-02-10

Apeli lë në fuqi pezullimin e urdhrit të Presidentit për emigracionin

Gjykata e Apelit në San Francisco vendosi të lerë në fuqi vendimin e gjykatës së shkallës së parë, i cili pezullonte përkohësisht urdhrin e presidentit Trump për të mos lejuar udhëtimin në Shtetet e Bashkuara të qytetarëve nga 7 vende me shumicë myslimane. Fati i urdhrit presidenci

No Pic available
  • 2017-02-10

Grabitja, Tahiri: Policia të gjejë dështuesit në bankë dhe SHPSF

Gjatë një takimi me studentë të Universitetit Aleksandër Xhuvani, Tahiri është shprehur se ngjarja e djeshme është thirrja më e madhe sesi duhet të konceptojmë sigurinë të gjithë bashkë për një Shqipëri më të mirë dhe shtet më të fortë. Ai kritikoi edhe njëherë punën e po

Grabitja e parave, Tahiri: Banka dhe policia private nuk morën masa
  • 2017-02-10

Grabitja e parave, Tahiri: Banka dhe policia private nuk morën masa

Një ditë pas grabitjes së dy makinave me para që udhëtonin drejt Rinasit përgjatë rrugës së Qafë Kasharit, ka reaguar dhe ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një takimi me studentë në Universitetin e Elbasanit, Tahiri ka fajësuar bankën dhe kompaninë private të shoqërimit t