Rezultate te kerkimit per termin: +Fatkeqsisht

Meta: total 296 / total_found 296 / time 0.000 / keyword[0] fatkeqsisht / docs[0] 296 / hits[0] 319 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

RAMA-BASHA, PAKT I PËRKOHSHËM APO BASHKËPUNIM AFATGJATË?
  • 2017-06-01

RAMA-BASHA, PAKT I PËRKOHSHËM APO BASHKËPUNIM AFATGJATË?

Sadedin Mezuraj 1.Konkurenca, konflikti politik dhe kompromisi Ishte në fillimin e mandatit të tij qeverisës kur  Kryeministri Rama , në përballjen  me opozitën  e tulatur nga një milion shuplakat, nga foltorja e Parlamentit lëshoi frazën e bërë tashmë legjendare prisni, prisni, se n

No Pic available
  • 2017-05-16

Daja i 16-vjeçares që humbi jetën në spital: Doktori grek do largohet nga Tirana, kërkojmë drejtësi

Vajza që ndërroi jetë sot në spitalin Kontinental në Tiranë ka qenë pjesëmarrëse e garës tek Gjeniu i Vogël. Foto më lart është shkëputur pikërisht në një prej daljeve të saj në televizion. Familjarë të vajzës, të tronditur nga ajo që ka ndodhur fajësojnë mjekët e spitali

Mungesa e dritave dhe internetit e bëjnë të vështirë recetën elektronike
  • 2017-02-01

Mungesa e dritave dhe internetit e bëjnë të vështirë recetën elektronike

Nga Gëzim Kabashi Receta elektronike, që qeveria ka vendosur ta shpërndajë në të gjithë vendin pas një projekti pilot në Durrës,  nuk i ka zgjidhur shqetësimet e pacientëve, për barna më të mira dhe shërbim të shpejtë. Ditët e fundit në Poliklinikën e Specialiteteve të qyt

Nikoll Lesi: Aleksandër Frangaj e filloi si gazetar me një palë këpucë të grisura dhe.
  • 2017-01-19

Nikoll Lesi: Aleksandër Frangaj e filloi si gazetar me një palë këpucë të grisura dhe.

Nga Nikoll Lesi Aleksandër  Frangaj është një ish-gazetar Koha Jonë, ish-ortak dhe ish-mik i imi. E ka filluar profesionin e gazetarit që student, me një palë këpucë të grisura si dhe unë; punoi, iu privua liria me burg bashkë me kolegun dhe mikun tim Martin Leka në kohën e Beris

Motra e Ergi Dinit i kërkon ndihmë Ministrit Tahiri
  • 2017-01-18

Motra e Ergi Dinit i kërkon ndihmë Ministrit Tahiri

Motra e Ergi Dinit, këngëtarit 24 vjeçar që humbi jetën në një aksident tragjik me motor rreth dy muaj më parë, i ka kërkuar ndihmë Saimir Tahirit, pasi dikush i vodhi Facebook-un vëllait të saj. Barbara ka arritur ta rimarrë llogarinë e tij në rrjetin social falë ndihmës së dikuj

Dashuria për Enverin? Dikur shqiptarët donin lirinë, sot vetëm bukë e punë
  • 2016-12-29

Dashuria për Enverin? Dikur shqiptarët donin lirinë, sot vetëm bukë e punë

Pas sondazhit të OSBE-së sipas të cilit pothuaj gjysma e shqiptarëve duan Enver Hoxhën, prof. Sami Repishti, në një intervistë për GSH thotë se masa popullore e pazhvilluar ka nevojë për një prind që kujdeset; ky prind ofron sigurimin e rendit publik me dhunë dhe punësimin e njer