Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Ahmeti

Meta: total 442 / total_found 442 / time 0.001 / keyword[0] fatmir / docs[0] 39280 / hits[0] 56833 / keyword[1] ahmeti / docs[1] 7635 / hits[1] 15959 /
Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

Ndryshime në polici, drejtues të rinj në Vlorë, Elbasan e Pukë
  • 2018-03-06

Ndryshime në polici, drejtues të rinj në Vlorë, Elbasan e Pukë

Rreth një muaj ka kaluar nga vizitat e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në disa prej drejtorive të policive më të rëndësishme në rrethe, ku u paralajmëruan ndryshime në strukturë. Rrokada, tek e cila u vendos dis

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED
  • 2017-12-07

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED

TIRANE- Ndërsa nesër më 7 dhjetor pritet të hidhet shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi publikohen emrat e kandidatëve nga institucionet kryesore të drejtësisë, Gjykata e lartë, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative s

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-05-12

Nishani me liderët politik: Platformë konkrete për çështjen kombëtare

Në kuadër të vizitës në Kosovë, Presidenti Bujar Nishani ka zhvilluar takimet me krerët e disa partive politike atje, si kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, të Nisma-s, Fatmir Limaj dhe Vetëvendosjes, Visar Ymeri. Kreu i shtetit çmoi në mënyrë të veçantë tejkalimin me shumë dinjitet

No Pic available
  • 2017-01-28

Sot skadon afati i Gruevskit për të formuar qeverinë e re

Afati pr krijimin e qeveris n Maqedoni nga partia fituese VMRO, skadon sot. Ndrkoh opozita e pret skadimin e mandatit duke shpresuar q ajo t mandatohet me krijimin e qeveris si partia e dyt. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dy ditë para se të skadojë afati i mandatarit Nikolla Gruevski për të form