Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Frashri

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.693Z

Autostrada që lidh dy shtetet e një kombi, nis zyrtarisht puna

Vërmicë, Prizren, 25 Prill 2010 NOA Sapo ka nisur ceremonia zyrtare e nisjes së punimeve të autostradës 103 kilometra e gjatë Morinë-Prishtinë-Merdar që pritet të lidhë Shqipërinë dhe Kosovën. Ceremonia u parapri nga një koncert festiv me këngë kryesisht patriotike, raporton ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.863Z

 24 herë… Tirana kampioneEshtë meritë e shumë brezave nga themelimi i kësaj skuadre e deri më tani që ka ditur të intensifikojë në mënyrën më autoritare të mundshme shkallën e ambicieve të saj për trofetë e kampiones së Shqipërisë.

Protagoniste që në start (më 1930) e fitimit të trofeve të futbollit shqiptar. Me dominimin e saj absolut në vitet e paraçlirimit ( 7 kampionatet e para), Tirana do të rigjente veten nga mesi i viteve 1960-të, atëhere kur do të kishte një cikël të paimagjinueshëm progresi në lojra e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.051Z

Ekspozita me skulptura te rralla

Rreth 27 skulptura të personaliteteve të shquara të vendit si shkrimtari i shquar Ismail Kadare, Dritëro Agolloi, aktori Kadri Roshi , portreti i presidentit amerikan Barak Obama realizuar nga skulptori, Qazim Arifi janë prezantuar në Muzeun Historik Kombëtar p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.487Z

Mediu nuk pranon asnjë akuzë për Gërdecin

Nuk ka thënë asgjë para medias, duke u shmangur kështu me justifikimin se jemi në fazë hetimi. Por me gjithë këtë, deputeti pa imunitet, Fatmir Mediu, nuk ka pranuar asnjë lloj akuze që i është bërë në adresim të tij lidhur me ngjarjen e 15 marsit në periferi të Tiranës. Ashtu si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.449Z

Greva, shkon në 376 numri i fimrëtarëve kundër g

Peticioni, intelektualët korçarë, kundër Ramës, në listë edhe emra të njohur të futbollit shqiptar Greva e deputetve dhe mbshtetsve t Partis Socialiste sht kthyer n nj penges pr integrimin e mtejshm t Shqipris. Kt gj mendojn edhe shum intelektual korar t cilt i jan shtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.349Z

Zef Shoshi i socrealizmit, kërkon në rini

Zef Shoshi, piktori i socrealizmit, rikthehet n nj ekspozit vetjake, n Galerin Kombtare t Arteve me vepra retrospektive, duke filluar me Autoportretin e vitit 1955, me nj grup veprash t periudhs s Akademis n Rusi dhe duke vazhduar me vepra t periudhs s mbas studimeve (1960-1989), gjithsej 27 ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.806Z

PD bojkoton Meksin Ish-kryeministri E verteta e Dhjetorit

/ / Ne nje ceremoni me shume te ftuar dhe nen mbeshtetjen e Universitetit Europian te Tiranes ish-kryeministri prezantoi librin e tij per kete levizje. Dokumentet dhe materialet qe po publikojme japin mundesine te vendosim saktesisht ne kohe ngjarjet te njohim protagonistet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama