Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Limaj

Total: 2635
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.080Z

Kleçka, Gjykata: Fatmir Limaj në arrest shtëpie

Prishtinë, 23 shtator 2011, NOA Arrest në shtëpi është masa e sigurisë e shqiptuar nga Gjykata e Prishtinës kundër deputetit të Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limaj i vënë nën akuzë për hetimet e njohura me emrin Kleçka. Fatmir Limaj do të qëndrojë 30 ditë në arrest shtëpiak. La

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.909Z

Lirohet nga paraburgimi Fatmir Limaj

Fatmir Limaj Ish-ministri kosovar Famir Limaj është liruar nga masa e paraburgimit. Gjykatësi kryesues në rastin “Kleçka” ka urdhëruar lirimin e të pandehurve nga paraburgimi. Urdhri i Gjykatës vjen pasi deklaratat dhe ditarët e Agim Zogajt, i njohur si Dëshmitari X, të rastit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.418Z

Lirohet Fatmir Limaj, dëshmoi para EULEX-it

Prishtinë, 17 mars, NOA Pasi u paraqit dje vullnetarisht në një bazë të EULEX-it në Fushë-Kosovë, deputeti kosovar Fatmir Limaj është liruar gjatë orëve të natës, duke gdhirë mëngjesi i sotëm. Lajmi bëhet me dijeni nga mediat kosovare, sipas të cilave, Limaj është intervistuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.268Z

Shpërthen edhe Fatmir Limaj

Edhe kreu i NISMËS, Fatmir Limaj ka reaguar me fjalë të ashpra pas përfundimit të seancës së Kuvendit të Kosovës. Limaj ka thënë se ky është vetëm një akomodim i disa personave shikuar në interesat personale të tyre dhe nuk ka të bëjë asgjë për të mirën e vendit. "Ajo që mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.844Z

Rasti Kleçka, Fatmir Limaj shpallet i pafajshëm

Fatmir Limaj PRISHTINE- Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Limaj është liruar nga akuzat për krime lufte në rastin Kleçka. Limaj së bashku me shokët e tij të luftës, Nexhmi Krasniqin, Naser Shalën e Naser Krasniqin, që të gjithë u shpallën të pafajshëm në këtë rigjykim që u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.856Z

Fatmir Limaj shpallet i pafajshem

Deputeti i Parlamentit te Kosoves Fatmir Limaj u shpall sot i pafajshem per te gjitha akuzat per krime lufte. Trupi gjykues i drejtuar nga Misioni i Bashkimit Evropian per sundimin ligjit e shpalli ate te pafajshem bashke me tre ish bashkeluftetare te tij Nexhmi Krasniqi Naser Shala dhe Naser Krasni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.520Z

Akuzat e EULEX, Fatmir Limaj thirret në prokurori

Fatmir Limaj Prishtinë, 17 korrik, NOA – Prokuroria e EULEX-it ka vendosur të marrë në pyetje ish-ministrin Fatmir Limaj, 16 muaj pas bastisjeve që janë bërë në Ministrinë e Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit, si dhe në pronat e tij familjare. Avokati mbrojtës i Limaj, Tom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama