Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Mediu

Meta: total 1000 / total_found 6518 / time 0.005 / keyword[0] fatmir / docs[0] 39280 / hits[0] 56833 / keyword[1] mediu / docs[1] 7713 / hits[1] 21149 /
Ushtria në Rinas, Mediu: E papranueshme! FA po shndërrohen në instrumente politikë
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas, Mediu: E papranueshme! FA po shndërrohen në instrumente politikë

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu kundërshton vendimin e Ministres së Mbrojtjes që ushtria të vendoset në territorin e aeroportit të Rinasit. Në një status në Facebook, Mediu teksa citon Kushtetutën thotë se është e papranueshme që FA të shndërrohen në instrumente të urdhrave

Mediu sulmon të bijën e Azem Hajdarit: Ja pse Rudina sdo drejtojë Grupin e PD
  • 2019-04-02

Mediu sulmon të bijën e Azem Hajdarit: Ja pse Rudina sdo drejtojë Grupin e PD

Opozita e re, e krijuar pas vendimit të Lulzim Bashës me aleatët për djegien e mandateve parlamentare, tashmë është formësuar dhe ka në përbërje 20 deputetë, të cilët kanë hedhur edhe hapin e parë për formalizimin e grupeve parlamentare. Në media po përfliten edhe emra që mund t

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës
  • 2019-03-17

Gërdeci dhe trafiku i armëve, gjykata e Floridas rrëzon djalin e Berishës

Shkëlzen Berisha, djali i ish-kryeministrit Berisha, ka dështuar për të marrë një shfajësim para një gjykate amerikane në lidhje me biznesin e trafikimit të armëve dhe municionit kinez për llogari të një kompanie amerikane nga Gërdeci në drejtim të Afganistanit. Një gjykatë në Fl

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën
  • 2019-03-16

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën

Për të kuptuar se si lidhen personazhet e Gërdecit me njëri tjetrin, kam bërë një ushtrim të thjeshtë. Kam marrë tabulatet e Fatmir Mediut dhe Mihal Delijorgjit për të kuptuar me kë kanë komunikuar ata në momentin e shpërthimit dhe dy orë më pas. Është pak a  shumë ai alarmi i

No Pic available
  • 2019-03-05

Opozita e re/ Ja kush janë 4 tradhtarët e LSI-së që bëjnë sot betimin

Tradhtarët e LSI-së, siç i cilësoi kryetarja e kësaj partie Monika Kryemadhi, do të bëjnë sot betimin në parlament. “Rezervistët” kanë pranuar mandatin e deputetit, pas djegies së tyre nga opozita. Ata do të zëvendësojnë Edmond Haxhinaston, Floida Kërpaçin, Endrit Brah

Aleatët e Bashës dorëzojnë mandatin e deputetit
  • 2019-03-01

Aleatët e Bashës dorëzojnë mandatin e deputetit

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka dhe Nard Ndoka i PDK-së kanë firmosur sot dorëzimin e mandatit të deputetit, duke iu bashkuar kështu vendimit të shumicës së opozitarëve për të djegur mandatin. Nard Ndoka ndodhej në Bruksel dhe me të mbërritur, ashtu siç deklaroi, dor

Gazi lotsjellës/ Basha, Kryemadhi dhe Berisha në lot dhe me sy të kuq (FOTO)
  • 2019-02-26

Gazi lotsjellës/ Basha, Kryemadhi dhe Berisha në lot dhe me sy të kuq (FOTO)

#td_uid_1_5c75a5642b5d3 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/protesta-LSA-gazi-Basha-Berisha-kryemadhi-14-80x60.jpeg) 0 0 no-repeat;