Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Mediu

Meta: total 1000 / total_found 6449 / time 0.005 / keyword[0] fatmir / docs[0] 37933 / hits[0] 54928 / keyword[1] mediu / docs[1] 7632 / hits[1] 20984 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Mediu në Kamzë: Ndarje përfundimtare nga qeveria e bandave

Kryetari I Partisë Republikane Fatmir Mediu në takimin përmbyllës të fushatës në fshatin Domje, deklaroi se të gjithë premtimet e Republikës së Re do të bëhen realitet, sapo Partia Demokratike të marrë qeverinë. Mediu: Taksa e sheshtë 9% është provuar si e suksesshme. TVSH-në do

No Pic available
  • 2017-06-22

Mediu mbyll fushatën zgjedhore në Vorë

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ka vijuar takimet elektorale me banorë të Kuçit në Vorës. Gjatë fjalës së tij, Mediu u ndal në investimet që ka bërë Partia Demokratike në këtë zonë, duke i kthyer dinjitetin dhe mundësinë e lëvizjes banorëve. Fatmir Mediu: Mbi 50% e s

No Pic available
  • 2017-06-20

Fatmir Mediu: Çdo demokrat të kthehet në shtëpinë e vet

Kryetari i Partisë Republikane zoti Fatmir Mediu zhvilloi disa takime elektorale në bashkinë e Vorës. Gjatë bisedimeve me banorë dhe simpatizantë në fshatin Gjokaj kreut republikan, paraqiti programin politik dhe ekonomik të Partisë Demokratike. Në fjalën e tij, zoti Mediu theksoi se for

No Pic available
  • 2017-06-19

Mediu në Kamëz: Shteti sillet si bandë, rrit taksat

Kryetari i Partise Republikane Fatmir Mediu zhvilloi tre takime elektorale në bashkinë e Kamzës. I shoqëruar edhe nga dy kandidatët në listën e Partisë Demokratike, Flamur Hoxha dhe Ahmet Premci, kryetari i Partisë Republikane u bëri thirrje banorëve që të votojnë nr.6 Partinë Demokra

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA
  • 2017-06-19

Sondazhi: PS merr 16 mandate në Tiranë, 13 PD, 4 LSI, 1 LIBRA

Në betejën për Tiranën, qarkun me 34 mandate deputetësh, Partia Socialiste ruan të njëjtin rezultat të para katër viteve. Në sondazhin e Ora News dhe IPR Marketing të publikuar mbrëmjen e sotme në Tonight Ilva Tare, PS ka marrë 44% të votave nga 44.1% në 2013. Merr 16 manda

No Pic available
  • 2017-06-18

Mediu: Republika e Re angazhime konkrete për qytetarët

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu zhvilloi një takim me banorët e Fushë-Domje. Në prani edhe të kryebashkiakut të Vorës, ai shpalosi programin politik dhe ekonomik me të cilin, sipas Mediut, “Republika e Re” vjen para qytetarëve me angazhime konkrete dhe synimin madh

No Pic available
  • 2017-06-17

Mediu ne fshatin Lekaj

Kryetari i Partisë Republikane zhvilloi një takim me banorët e fshatit Lekaj në Kavajë. Mediu apeloi që asnjë nga banorët nuk duhet të vazhdojë të përdoret nga qeveria për qëllimet e saj. Fatmir Mediu: Kur të shkoni dhe të votoni vlerësoni atë çafrë iu ka fal Zoti, lirinë, jetë