Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Xhafa

Meta: total 1000 / total_found 1287 / time 0.002 / keyword[0] fatmir / docs[0] 37933 / hits[0] 54928 / keyword[1] xhafa / docs[1] 2722 / hits[1] 4441 /
No Pic available
  • 2017-06-01

EMRAT/ Ja kandidatët për deputetë që mund të fitojnë në Tiranë

Në bazë të sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, këta janë deputetët që mund të fitojnë mandatin në zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit në Qarkun e Tiranës. Kandidatët ePS: Qarku Tiranë Elona Gjebrea Besnik Bare Oljta Xhacka Blerian Gjylameti Pandeli Majko Saimir Tahiri Vasi

No Pic available
  • 2017-05-31

Kandidatët për deputetë që mund të fitojnë në Tiranë

Në bazë të sondazhit të Ora News dhe IPR Marketing, këta janë deputetët që mund të fitojnë mandatin në zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit në Qarkun e Tiranës. Kandidatët ePS: Qarku Tiranë Elona Gjebrea Besnik Bare Oljta Xhacka Blerian Gjylameti Pandeli Majko Saimir Tahiri Vasi

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2017-05-24

Gjoba, Paloka thotë se Gjykata e Lartë ishte nën persionin e bosit të Tahirit

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka thotë se Gjykata e Lartë ishte nën presionin e bosit të Tahirit kur mori vendimin për dënimin e tij. Gjykata e Lartë dha sot vendimin për dënimin me gjobë prej 500 mijë lekë të Edi Palokës duke e akuzuar për shpifje ndaj Saimir Tahi

No Pic available
  • 2017-05-19

Nga Mero Baze / Qeveria Rama, në besë të Bashës!

Kryeministri Edi Rama ka arritur të shmang bojkotin e zgjedhjeve nga opozita, me një Marrëveshje të guximshme, që synon ngjalljen e besimit tek zgjedhjet e lira dhe të ndershme me lëshime thelbësore. Marrveshja hap rrugë të krijohet një administratë teknike gjatë procesit zgjedhor, e ci

Basha: Rama i trembet gjykimit popullor me votë
  • 2017-05-09

Basha: Rama i trembet gjykimit popullor me votë

Kreu i opozitës Lulzim Basha k akuzuar sërish kryeministri Rama se nuk ka mbajtur asnjë nga premtimet me të cilat erdhi në pushtet katër vjet më parë. Në një kohë kur Partia Socialiste mban Kongresin e saj elektoral në Durrës, ku u shpalosen të gjitha premtimet për zgjedhjet e 18 qers

Xhafaj, ministri që punon dhe vepron në heshtje
  • 2017-05-06

Xhafaj, ministri që punon dhe vepron në heshtje

Në Ditën e Dëshmorëve edhe Policia e Shtetit përkujtoi efektivët e rënë në krye të detyrës. Ajo që ra në sy në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast në mjediset e Akademisë së Sigurisë ishte mungesa e ministrit të Brendshëm. Në vend të tij Elona Gjebrea, zëvendësministrja e