Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Xhafajn

Meta: total 117 / total_found 117 / time 0.000 / keyword[0] fatmir / docs[0] 37933 / hits[0] 54928 / keyword[1] xhafajn / docs[1] 245 / hits[1] 287 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Kanabisi, Demiraj vlerëson Xhafajn: Luftë pa kompromis për pastrimin e policisë

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj i ftuar në studion e Ora News, në intervistën e parë në median shqiptare që pas zgjedhjes së tij në këtë post vlerësoi maksimalisht punën e bërë nga ish-paraardhësi i tij, Fatmir Xhafaj në luftën kundër trafikut të drogës. Ai tha gjatë interv

No Pic available
  • 2017-05-24

Demiraj takon krerët e policive në qarqe për zgjedhjet dhe kanabisin

Një ditë pas marrjes së detyrës si ministër i Brendshëm, Dritan Demiraj është takuar krerët e policive në qarqe. Takimi ka për qëllim prezantimin e prioriteteve të punës gjatë drejtimit të ministrisë  Prioritet do të jetë ruajta e sigurisë dhe rendit për zgjedhjet parlament

No Pic available
  • 2017-05-18

Marrëveshja PS-PD largon edhe Xhafajn, ja ku ndodhej kur mësoi lajmin

Ministri i Brendshëm, sipas marrëveshjes Rama -Basha do të jetë një ministër teknik. Në këtë mënyrë, Fatmir Xhafaj i cili ka pak kohë që ka marrë detyrën do të detyrohet ta lerë atë. Ndërkohë që u publikuan detajet e marrëveshjes, Fatmir Xhafaj ndodhej në Itali, ku ishte për

Xhafaj, ministri që punon dhe vepron në heshtje
  • 2017-05-06

Xhafaj, ministri që punon dhe vepron në heshtje

Në Ditën e Dëshmorëve edhe Policia e Shtetit përkujtoi efektivët e rënë në krye të detyrës. Ajo që ra në sy në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast në mjediset e Akademisë së Sigurisë ishte mungesa e ministrit të Brendshëm. Në vend të tij Elona Gjebrea, zëvendësministrja e

No Pic available
  • 2017-04-10

Shpërthen Spahiu: 100 mijë njerëz në Kavajë ditën e zgjedhjeve

Kreu i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu thotë në Tonight Ilva Tare në Ora News, se opozita do të çojë 100 mijë njerëz ditën e zgjedhjeve lokale në Kavajë. Ai tha se Rama është braktisur edhe nga LSI dhe PDIU. Pjesë biseda:  Spahiu: I kam thënë ambasadores gjermane nëse sekreta

No Pic available
  • 2017-03-22

E quajti persekutor, Nishani hedh akuza të rënda për Zhitin: Ishte spiun në Spaç

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, u ka kthyer përgjigje akuzave të të ngarkuarit me punë në Vatikan, Visar Zhiti, të cilin e ka quajtur si të paqëndrueshëm psiqikisht. Në një intervistë për Panorama, Nishani ka treguar edhe arsyet pse ka refuzuar të emërojë Visar Zhitin si amb

No Pic available
  • 2017-03-21

Rama zbardh kulisat: Nishani e dekretoi Xhafajn nën presionin e ndërkombëtarëve

Kryeministri Edi Rama mblodhi sot kryesinë socialiste ku foli në fillim për zgjedhjen e ministrave të rinj. Në të njëjtin moment, presidenti dekretoi emërimin e 4 ministrave të rinj, pavarësisht rezervave që ai shfaqi një ditë më parë për figurën e Fatmir Xhafajt. Mbledhja ka zgjatu