Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmir +Xhafajt

Meta: total 442 / total_found 442 / time 0.001 / keyword[0] fatmir / docs[0] 39282 / hits[0] 56835 / keyword[1] xhafajt / docs[1] 636 / hits[1] 858 /
A e pagoi 200 mijë euro Babalen, Salianji: Po ky që thotë 300 mijë nga
  • 2019-04-02

A e pagoi 200 mijë euro Babalen, Salianji: Po ky që thotë 300 mijë nga

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji, është pyetur në Top Talk nëse i ka premtuar Albert Veliut, të njohur si Babalja shumën prej 200 mijë euro për të futur në kurth vëllain e ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Salianji i është përgjigjur negativisht, duke mohuar një pretendi

I more ato, përgjimet e reja mes Alizotit dhe drejtorit të policisë
  • 2019-03-27

I more ato, përgjimet e reja mes Alizotit dhe drejtorit të policisë

Në emisionin Opinion janë publikuar përgjimet e reja të dosjes Babale, ku protagonist është Fredi Alizoti. Ai flet me Drejtorin e Policisë së Fierit, Berti Nushi, ndërsa i kërkon që të flasë me shefin e madh. Po ashtu e pyet nëse i mori ato. Do ti thuash pak shefit të më takojë, i t

Kush pagoi për lobimin e PD në 2017-ën? Zyrtari i PD përgjigjet
  • 2019-03-26

Kush pagoi për lobimin e PD në 2017-ën? Zyrtari i PD përgjigjet

Gazmend Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, deklaroi në emisionin Open të Eni Vasilit, se Prokuroria ka mbajtur një qëndrim tërësisht politik pasi çështja ka nisur që në nëntor 2017-s dhe janar 2018. Sipas Bardhit, prokuroria ka pasur mundësinë të dalë në kon

Deputetët e rinj, Basha: U shitën dhe u blenë si bagëti në tregun e Milotit!
  • 2019-03-15

Deputetët e rinj, Basha: U shitën dhe u blenë si bagëti në tregun e Milotit!

Kryedemokrati Lulzim Basha është ndalur sot në Durrë, ku ka zhvilluar një takim me studentë dhe pedagogë për ti ftuar për një pjesëmarrje masive në protestën e nesërme përpara Kryeministrisë. Basha foli për vendimin e opozitës për djegien e mandateve, duke thënë se nuk mund të

Babalja, Salianji në Prokurori: Akuzohem se denoncova trafikantin
  • 2019-03-08

Babalja, Salianji në Prokurori: Akuzohem se denoncova trafikantin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka deklaruar se është marrë si i pandehur se ka denoncuar trafikantët e drogës me gjithë gazetarin Jetmir OOldashi. Pasi ka dalë nga Prokuroria e Tiranës, ku është marrë si i pandehur për çështjen Babale, Salianji ka thënë se pasi t

Qëndrimi me dy standarde i Xhafajt dhe përplasja e parë me PS
  • 2019-02-06

Qëndrimi me dy standarde i Xhafajt dhe përplasja e parë me PS

Që prej dorëheqjes në fillim të tetorit 2018 nga posti i ministrit, Fatmir Xhafaj kishte heshtur ose mbajtur një profil të ulët politik. Me përjashtim të disa daljeve publike në krah të kryebashkiakut Erion Veliaj, zëri i tij nuk ishte dëgjuar as në Parlament për çështje të ndryshm

Lulzim Basha dhe disa deputetë të PD janë mbajtur në përgjim nga policia
  • 2019-02-04

Lulzim Basha dhe disa deputetë të PD janë mbajtur në përgjim nga policia

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka thënë sot  në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo” se kryedemokrati Lulzim Basha dhe disa deputetë të PD janë përgjuar për disa kohë nga policia e shtetit. Sipas tij përgjimet janë bërë pas publikimit nga opozita të audiopërgjimit të pre