Rezultate te kerkimit per termin: +Fatmirit

Meta: total 254 / total_found 254 / time 0.000 / keyword[0] fatmirit / docs[0] 254 / hits[0] 433 /
Reforma në drejtësi, PD: PS e futi procesin në kolaps
  • 2018-07-21

Reforma në drejtësi, PD: PS e futi procesin në kolaps

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi i është përgjigjur deputetes socialiste Vasilika Hysi lidhur me një sërë argumentesh me reformën, duke sqaruar se në këto kushte e është e pamundur të flitet për konsensus. 21 korrik dy vjet me pas. Vasilikë, tu deshën kaq vite të kuptoje se Reforma

Xhafajt, Basha: Prokuroria veproi sipas skenarit të Ramës dhe Fatmirit
  • 2018-06-07

Xhafajt, Basha: Prokuroria veproi sipas skenarit të Ramës dhe Fatmirit

Lulzim Basha doli nga selia e Partisë Demokratike në një deklaratë për mediat, ku renditi veprimet e Prokurorisë, që sipas tij, provojnë akuzat e opozitës ndaj Agron Xhafajt dhe Fatmir Xhafajt. Basha deklaroi se organi i prokurorisë veproi pa asnjë ndryshim sipas skenarit kriminal të har

No Pic available
  • 2018-04-29

Letra e Vorea Ujkos për Dritëro Agollin

Firmo 26/10/1981 I dashur Dritëro Unë e ndiej largësinë nga ju . Jam gjithmonë i detyrueshëm për mikëpritjen vëllazërore dhe nuk di si t’ia shpërblej mëmës Shqipëri . Po unë e di se ti je i kënaqur kur unë i shërbej atdheut . Unë jam poet si edhe Ti je poet .Po , je poet . K

Video intime e mësuesit 65-vjeçar, drejtoresha: Skemi pasur ankesa ndaj tij
  • 2018-04-12

Video intime e mësuesit 65-vjeçar, drejtoresha: Skemi pasur ankesa ndaj tij

Fatmir Dervina, mësuesi i lëndës së Matematikës në shkollën Adem Gjeli në Fushë-Krujë nuk ka shkuar në shkollë që prej ditës së mërkurë. Shkak është bërë publikimi i një videoje intime në rrjetet sociale, ku 65-vjeçari, në prag pensioni, është protagonist, video që e pose

VETTINGU NË POLICI, SI LUFTA E KLASAVE
  • 2018-02-26

VETTINGU NË POLICI, SI LUFTA E KLASAVE

Nga Ylli MANJANI Fatmir Xhafaj, i brumosur thellë teorinë dhe praktikën e luftës së klasave, ka sjellë modelin e ri të kësaj lufte që quhet Vetting. E futi këtë model në drejtësi dhe lëmshi është aty. Tani po bën të njëjtën gjë në polici. Qëllimi është i qartë: kontroll pol

Paloka: Ministrat u hoqën pas presionit të çadrës
  • 2017-03-16

Paloka: Ministrat u hoqën pas presionit të çadrës

Kreu i Grupit Parlamentar demokrat, Edi Paloka, ka thënë nga çadra e protestës së opozitës se ora e fitores po troket. Ai tha se kryeministri Rama u detyrua të shkarkojë ministrat e tij, vetëm pas presionit të çadrës. Paloka, duke iu referuar ndryshimit në ministrinë e Brendshme, shtoi

No Pic available
  • 2017-03-16

Paloka: Rama nuk shkëputi lidhjet me krimin, thjesht ndryshoi bandat

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së Edi Paloka akuzon Ramën se me ndryshimet në qeveri nuk shkëputi lidhjet me krimin por thjesht ndryshoi bandat. Paloka flet për emërimin e  Fatmir Xhafës në postin e ministrit të Brendshëm në vend të Saimir Tahirit. Nga çadra e protestës, ku