Rezultate te kerkimit per termin: +Fatos +Kaleshi

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] fatos / docs[0] 18756 / hits[0] 32114 / keyword[1] kaleshi / docs[1] 98 / hits[1] 172 /
No Pic available
 • 2013-12-12

PD, ikën 332 firmatarëtë themelimit në 23 vjet

TIRANE- Plot 23 vite më parë, në Qytetin Studenti do marrte jetë krijimi i të parës forcë opozitare, PD që në mëngjesin e 12 dhjetorit ‘90 do shpallej zyrtarisht. Janë bërë shumë spekulime kush ishte i pari që hodhi i i

No Pic available
 • 2011-10-10

Kur nje grup zanatcinjsh nisen teatrin

Dyzetvjetori i nje teatri/Teatri ne Fier i ka fillimet e tij mbi baza amatore. Ai nisi me nismen e nje grupi te rinjsh te apasionuar ndaj kesaj gjinie dhe ne kushtet e indiferences se mbeshtetjes nga shteti mungeses se ambienteve dhe publikut te kulturuar. Pikenisja e tij do te jete viti 1933 kur ne

No Pic available
 • 2010-11-25

Diplomat e njohura nga Ministria e Arsimit dhe Shkences per vitin 2010

Anilejda Shembitraku Ministria e Arsimit dhe Shkences publikon listen e diplomave qe jane njohur nga ky institucion per vitin 2010. Behet fjale per 1175 studente per te cilet procesi i njohjes se diplomes se fituar jashte vendit ka perfunduar. Tashme kandidateve qe iu eshte ekuivalentuar diploma e

Orhan Pamuk viziton qytetin e Beratit
									
							
				
					
			
							
					
						
				
							
				
					
			
						
			
			


 
  
  1
  2
  3
  4
  5
 
 
  3 vota 

		
					
				
					e merkure 19 m
 • 2010-09-08

Orhan Pamuk viziton qytetin e Beratit 1 2 3 4 5 3 vota e merkure 19 m

Nje molle nje kafshate byrek dhe nje kafe per te perjetuar nje dezhavu... mjafton edhe kaq per shkrimtarin nobelist Orhan Pamuk qe te shijoje magjine e qytetit te 1001 dritareve Beratin pasi kalaja eshte nje histori me vete. Ne viziten e tij ne Shqiperi gjeniu i letrave turke me fame boterore pa ia

Autobiografia e Pamuk Stambolli kujtime nga qyteti
									
							
				
					
			
							
					
						
				
							
				
					
			
						
			
			


 
  
  1
  2
  3
  4
  5
 
 
  2 vota 

		
					
				
					e
 • 2010-09-06

Autobiografia e Pamuk Stambolli kujtime nga qyteti 1 2 3 4 5 2 vota e

ldquoSa me shume ta ndjejme veten larg qendres aq me shume i afrohemi vetesrdquo ....ne kete kendveshtrim e sheh nobelisti Orhan Pamuk raportin e tij me Stambollin e dikurshem dhe metropolin modern te sotem. Me ftesen e kryetares se parlamentit Jozefina Topalli ne takimin me shkrimtare artiste dhe p

Botohet Fjala e Omerikeve
									
							
				
					
			
							
					
						
				
							
				
					
			
						
			
			


 
  
  1
  2
  3
  4
  5
 
 
  1 vote 

		
					
				
					e marte 18 maj 2010
 • 2010-09-05

Botohet Fjala e Omerikeve 1 2 3 4 5 1 vote e marte 18 maj 2010

ldquoFjala e omerikeverdquo titullohet botimi kushtuar piktorit shqiptar Omer Kaleshi. Nje permbledhje shkrimesh e poezish te autoreve te ndryshem qe jane frymezuar nga vepra e Kaleshit vjen ne shqip i pergatitur nga studiuesi Luan Rama i cili e konsideron kete vellim nje antologji poetike.

No Pic available
 • 2009-11-10

Lista e pedagogëve të UT-së, që ndalohet të japin mësim në universitetet private

Pedagogët e mëposhtëm nuk mund të japin mësim në ciklet e dyta (MNP, DND) dhe të treta (MND, Doktoraturë) në universitetet private, si edhe në asnjë cikël në Universitetin Evropian të Tiranës Universiteti i Tiranës ka bërë të ditur dje listën e pedagogëve efektivë të kët