Rezultate te kerkimit per termin: +Fatos +Lubonja

Meta: total 1000 / total_found 1157 / time 0.001 / keyword[0] fatos / docs[0] 18994 / hits[0] 32526 / keyword[1] lubonja / docs[1] 1725 / hits[1] 4135 /
Kriza në Shqipëri, Kryemadhi: Do bëhem kamikaze, me vete do marr dhe Ramën
  • 2019-02-08

Kriza në Shqipëri, Kryemadhi: Do bëhem kamikaze, me vete do marr dhe Ramën

Një debat i ashpër u zhvillua dje në studion e Të PaEkspozuarit, ku analisti Fatos Lubonja duke iu drejtuar kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi tha se Shqipëria është ndarë në dy kampe, ku nga njëra anë qëndron një bandë gangsterësh dhe nga ana tjetër ka një popull depresiv dhe

Thaçi sfidon Berishën, e fton në debat për marrëveshjen Kosovë-Serbi
  • 2019-01-31

Thaçi sfidon Berishën, e fton në debat për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ishte i ftuar sonte në emisionin Të Paekspozuarit, në News24, përballë analistëve Fatos Lubonja dhe Andi Bushati. Presidenti i ka komunikuar autorit të emisionit, Ylli Rakipi se dëshiron dhe është i gatshëm të përballet në puntatën e ardhshme të

Unaza, protestë në Shkozë dhe te Astiri. Lubonja: Të rrëzojmë qeverinë!
  • 2018-12-04

Unaza, protestë në Shkozë dhe te Astiri. Lubonja: Të rrëzojmë qeverinë!

Unaza e Madhe e Tiranës është kthyer në një front beteje midis qytetarëve, qeverisë Rama dhe Bashkisë së Tiranës, pasi protesta e banorëve të Astirit, ku më shumë se 200 objekte preken nga projekti është pasuar sot nga një tubim i banorëve të Shkozës. Edhe banesat e tyre preken n

No Pic available
  • 2018-09-19

Maks Velo: Trebeshina dhe Arshi Pipa bashkëpunëtor të Sigurimit

Maks Velo e quan Arshi Pipën një njeri që bashkëpunoi me Sigurimin e Shtetit. Në librin Jetë paralele, me autor Alda Bardhylin, i pyetur nga gazetarja mbi letërsinë e shkruar nga autorët që jetuan burgjet komuniste, ai flet me rezerva për Kasem Trebeshinën dhe Arshi Pipën duke lënë t

I vetëburgosuri i artit
  • 2018-09-16

I vetëburgosuri i artit

Nga Durim Abdullahu Që nga koha e regjimit ngjyrëkuq që e kishte burgosur, ai jeton në një bllok banesash të ndërtuara kaherë, në lagjen e Pazarit të Ri në Tiranë. Dy ditë më pas, ai do të bëhet 83 vjeç. Megjithëse njëri ndër artistët dhe intelektualët më aktiv shqiptar, deri

Kushtetuesja, ska konsensus; Kuvendi dhe Presidenca përplasen me interpretime të kundërta
  • 2018-09-05

Kushtetuesja, ska konsensus; Kuvendi dhe Presidenca përplasen me interpretime të kundërta

Presidenti i Republikës nuk ndan të njëjtin mendim me Kreun e Kuvendit në lidhje me gjendjen aktuale të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, nga i cili varet edhe zgjidhja e ngërçit me Gjykatën Kushtetuese. Të martën kryeparlamentari Gramoz Ruçi u shpreh se KED tashmë nuk ka kuorumin

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në