Rezultate te kerkimit per termin: +Fazllicit

Meta: total 72 / total_found 72 / time 0.000 / keyword[0] fazllicit / docs[0] 72 / hits[0] 85 /
No Pic available
  • 2018-02-10

Të gjitha hallet e Eduard Halimit, përveç rajonit

Eduard Halimi ka dorëzuar papritur mandatin e tij si deputetë I PD, nën një arsyetim formal të një projekti privat për drejtësinë në rajon, të cilin mund të na e kishte kursyer. Karriera e Eduard Halimit është radiografia tipike e një juristi që i ngjitet politikës për përfitme pe

E PLOTE/ Fazlliç na ka vjedhur dhe 1.5 milionë euro me TVSH. Ja si e ka mbrojtur Berisha më 2008
  • 2016-12-18

E PLOTE/ Fazlliç na ka vjedhur dhe 1.5 milionë euro me TVSH. Ja si e ka mbrojtur Berisha më 2008

Biznesmeni serbo­ boshnjak Damir Fazlliç ka përfituar 1.7 miliardë lekë apo 1.5 milionë euro padrejtësisht me anë të rimbursimit abuziv të TVSH­së nga Tatimet në Shqipëri. Ky fakt është evidentuar nga ana e Prokurorisë së Tiranës, e cila ka nisur hetimet pas kallëzimit të b

Frika e Saliut, faksi i Aldos dhe thasët me para që Familja ka dërguar në Austri. Ndaj janë tërbuar me SHBA-të
  • 2016-10-06

Frika e Saliut, faksi i Aldos dhe thasët me para që Familja ka dërguar në Austri. Ndaj janë tërbuar me SHBA-të

Nga Taulant Balla*   Teksa kësaj legjislature parlamentare po i vjen fundi, sepse për pak muaj shkojmë në zgjedhje, do të doja të ndaja sot një konkluzion që lidhet me ata që në këtë sallë duhet të bëjnë grupin parlamentar të opozitës. Detyra jonë është ligj-vënia. Taks

Une dhe shtriga  e Borebardhes
  • 2015-01-29

Une dhe shtriga e Borebardhes

e Enjte 29 Janar 20151159 am HERVIN ULIbrbr   Mbreme ne darke ne emisionin Studio e Hapur me gazetaren Eni Vasili ish-Kryeministri Sali Berisha ka permendur emrin tim si te korruptuar o Zot i madh me ne fund e kuptova qe qenkam sepse po luaj nje rol ne shfaqjen Perndjekja

INVESTIGIMI/ Familja e Berishës dhe Damir Fazlliç fituan miliona euro nga pazaret me pronat
  • 2014-07-14

INVESTIGIMI/ Familja e Berishës dhe Damir Fazlliç fituan miliona euro nga pazaret me pronat

Si përfitoi rrethi i ngushtë i Berishës nga shit-blerjet e tokave multimiliona euroshe Vendimi i ish kryeministrit të Shqipërisë Sali Berisha për të transformuar një tokë kënetore të pavlerë në një pronë të lakmueshme ndihmoi familjen e tij dhe mikun e debatuar Damir Fazlliç të

Argita, libër metodik për magjistraturën, mbi përvojën e babi Saliut në koncensionet korruptive
  • 2014-02-06

Argita, libër metodik për magjistraturën, mbi përvojën e babi Saliut në koncensionet korruptive

Nga Përparim Halili Bëmat e familjes ish-kryeministrore Berisha, tashmë kryefamilje opozitare në Shqipëri, që po mban peng prej 23 vitesh PD, nuk kanë të mbaruar. Nëse deri në 23 qershor 2013, berishët përfaqësoheshin publikisht vetëm me gjyshin, pas zgjedhjeve kur familja u përzu

Debate ne Kuvend BerishaKjo eshte qeveri tritoliTahiriJu e niset
  • 2014-01-30

Debate ne Kuvend BerishaKjo eshte qeveri tritoliTahiriJu e niset

Transmetuar me 30012014 - 1048 Seanca Parlamentare PUBLICITET br br Tirane 30 janar 2014 NOAal-Velija-Berishes Sabotove linjen energjetike me KosovenIsh-kryeministri Berisha ka qene boshti i diskutimeve dje ne Kuvend Me te ka replik