Rezultate te kerkimit per termin: +Federat

Meta: total 1000 / total_found 11971 / time 0.005 / keyword[0] federat / docs[0] 11971 / hits[0] 18882 /
Morgia: Pres të jem drejtor teknik i Shqipërisë
  • 2017-06-26

Morgia: Pres të jem drejtor teknik i Shqipërisë

Massimo Morgia kandidat për postin e Drejtorit Teknik të përfaqësueses shqiptare të futbollit. 66-vjeçari italian ka zbuluar për mediat përtej Adriatikut se ka patur bisedime me drejtuesit më të lartë të Federatës Shqiptare të Futbollit për ta marrë sa më shpejt këtë detyrë. Në

No Pic available
  • 2017-06-24

Komisioni i Etikës vendos: Skënderbeut i hiqet titulli kampion

Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur ndëshkime të rënda për skuadrën e Skënderbeut. Klubit korçar i është hequr titulli kampion për edicionin 2015-2016. Njëkohësisht, korçarët janë ndëshkuar me 20 milionë lekë gjobë si dhe i janë hequr 12 pik

No Pic available
  • 2017-06-23

Zbardhen diskutimet Duka-Inzagi, nga oferta e ulët ekonomike te stafi

Filipo Inzagi vazhdon të mbajë në pritje Federatën shqiptare të Futbollit, por në mediat italiane zbardhen detaje të diskutimeve parimore që janë bërë mes përfaqësuesit të tij dhe presidentit të FSHJF-së, Armand Duka. Ajo që është mësuar fillimisht është se Inzagin nuk e tërhe

De Biazi: Shqipëria e kërkuar nga trajnerë të shumtë
  • 2017-06-23

De Biazi: Shqipëria e kërkuar nga trajnerë të shumtë

Disa ditë pasi u largua zyrtarisht nga stoli i kombëtares shqiptare duke i dhënë fund një eksperience që zgjati plot 5 vite e gjysmë, Xhani de Biazi është vlerësuar nga Ministria e Arsimit dhe Sportit në shenjë mirënjohjeje për arritjet e kombëtares së futbollit. Pasi mori cmimin në

Skënderbeut i hiqet titulli i sezonit 2015-2016, i zbriten edhe 12 pikë
  • 2017-06-23

Skënderbeut i hiqet titulli i sezonit 2015-2016, i zbriten edhe 12 pikë

Komisioni i Etikës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit merr vendim më në fund për Skënderbeun. Skuadrës korçare, e ndëshkuar nga UEFA për trukime, me 1 vit mospjesëmarrje në Kupat e Europës, i janë shtuar penalitete të tjera. Bëhet fjalë për dënime të rënda, sikurse ëshyt

No Pic available
  • 2017-06-21

Një tjetër trajner italian për kombëtaren, ja kush është në pole position

Federata Shqiptare e Futbollit dëshiron ta zëvendësojë trajnerin Gianni De Biasi me një tjetër italian, në pole position duket se është Giancarlo Camolese. De Biasi njoftoi javën e kaluar se po largohet nga drejtimi i kuqezinjve për një sfidë të re pas problemeve që e shoqëruan pas p

No Pic available
  • 2017-06-20

Ndalohet Zumba në Iran

Kërcimi i Zumba është ndaluar në mënyrë kategorike në Iran. Autoritetet e vendit deklaruan se ajo bie në kundërshtim me ideologjinë islame. “Në dritën e aktiviteteve të tilla si Zumba, kryerja e lëvizjeve ritimike ose vallëzimi në asnjë formë nuk është i ligjshëm dhe kërk