Rezultate te kerkimit per termin: +Federatn +Shqiptare

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] federatn / docs[0] 27 / hits[0] 34 / keyword[1] shqiptare / docs[1] 238146 / hits[1] 466797 /
No Pic available
  • 2010-08-31

Nis lufta psikologjike, një DVD e prishur zemëron rumunët

Kundrshtart Shtypi rumun: Shqiptart po bjn gjithka pr t sabotuar debutimin e Rumanis n Euro 2012 Pragndeshja Rumani-Shqipri nuk po prjetohet dhe aq mir nga rumunt, sidomos drejtues t futbollit dhe shtypit. Madje n kt t fundit flitet pr nj “sabotim” nga ana e Shqipris dhe i tremben nj pl

No Pic available
  • 2010-08-18

Pragsezoni, Superiorja në ajër

Neglizhenca e klubeve pr federimet dhe fushat rrezikojn kampionatin Na ndajn vetm 13 dit nga ngritja e siparit t javs s par t sezonit 2010-2011 t kampionatit elitar t futbollit (Kategoria Superiore), por klubet shqiptare, si zakonisht, ende nuk i kan punt n vij. Neglizhenca e klubeve pr federimet dh

No Pic available
  • 2010-08-13

Dinamo e Zagrebit kërkon Kuzhen, FSHF se lëshon

Klubi kroat vazhdon t interesohet pr teknikun kuqezi Dinamo e Zagrebit vazhdon t interesohet pr trajnerin Josip Kuzhe. Drejtuesit e klubit t mirnjohur kroat, synojn t’i rikthejn skuadrs lavdin e dikurshme dhe besojn se tekniku 57-vjear sht njeriu i duhur: ai arrin t krijoj nj atmosfer shum t m

No Pic available
  • 2010-08-12

Ndryshon struktura, Superiorja me 14 ekipe në sezonin 2011-12

Kampionati Komiteti Ekzekutiv ka pranuar krkesn e klubeve pr rritjen e numrit t skuadrave Pas dy vjetsh, klubet fitojn “mundjen e krahut” me Federatn Shqiptare t Futbollit. Komiteti Ekzekutiv n institucionin q drejton sportin m popullor n vend ka pranuar krkesn e skuadrave elitare pr t

No Pic available
  • 2008-11-01

Pavarsia e Kosovs kusht pr paqen n Ballkan

I nderuar zoti President I nderuar zoti Sekretar i Prgjithshm Shklqesi, Zonja dhe zotrinj, M lejoni zoti President t`ju prgzoj pr zgjedhjen tuaj si President i sesionit t 62-t t Asambles s Kombeve t Bashkuara dhe t`ju uroj suksese n kt detyr vrtet t rndsishme. Dshiroj t falnderoj gjithashtu P

No Pic available
  • 2008-11-01

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe pse Kos

No Pic available
  • 2008-11-01

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe ps