Rezultate te kerkimit per termin: +Federats +Ruse

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] federats / docs[0] 91 / hits[0] 125 / keyword[1] ruse / docs[1] 17925 / hits[1] 32356 /
No Pic available
  • 2010-08-18

Zjarret në Rusi, Meta i shkruan Lavrovit

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, i nisi dje nj letr ministrit t Punve t Jashtme t Federats Ruse, Sergei Lavrov, ku i shpreh shqetsimin pr pasojat e zjarreve si dhe solidaritetin e Shqipris me t gjitha familjet e viktimave dhe me t gjith popullin rus n

No Pic available
  • 2010-06-11

Rusia: Shqipëria, faktor stabiliteti në Ballkan

Rusia vlerson rolin dhe kontributin konstruktiv t Shqipris pr ruajtjen dhe forcimin e stabilitetit, paqes, siguris dhe zhvillimit n rajonin e Ballkanit. Nj delegacion i Komisionit t Jashtm t Parlamentit shqiptar, i kryesuar nga kryetari i ktij Komisioni, z. Fatos Beja, zhvilloi n

Krcnimi rus
  • 2009-12-14

Krcnimi rus

Gjiganti nga eliku vazhdoi lvizjen npr lumin Neva. M pas, ai u ndal n port, n qendr t Shn Petersburgut. Me qindra njerz u tubuan n breg pr t shikuar anijen luftarake franceze, Mistral, nj anije moderne q bart helikopter. Kjo anije u shrben si baz operacionale gjasht helikopterve luftarak, t cilt ani

Turk: Mos prisni vendim nga GJND
  • 2009-12-14

Turk: Mos prisni vendim nga GJND

Presidenti i Sllovenis, Danilo Turk ka porositur aleatt e Serbis q mos t presin ndonj vendim nga Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, e cila po shqyrton krkesn e Beogradit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs. Turk, i cili sht profesor i t drejts ndrkombtare, n nj intervist pr gazetn serbe

No Pic available
  • 2008-11-01

E gjora Serbi - kaq afr Rusis dhe kaq larg BE-s

Un nuk mund tju parashikoj veprimet e Rusis. Ajo sht nj rebus i mbshtjell n mister brenda nj enigme, ka thn n vitin 1939 Uinston rill. Edhe pas afr 70 viteve, Rusia vazhdon t sillet njsoj, mistershm brenda ktij rebusi pa e ditur, se far krkon t arrij n shekullin XXI, apo cilat jan synimet e saj poli

No Pic available
  • 2008-11-01

A mund t antarsohet Rusia n NATO?

N mbledhjen e datss 25 Mars q u zhvillua n Ankara me temn Dimensioni Civil i Mbrojtjes s NATO-s nga Federata Ruse n delegacionin parlamentar t Natos ndodhej edhe Vladimir Zhirinovski,kryetari i Partis Demokratike Liberale dhe zvnds presidenti Dums. N mbledhje u trajtua lufta kundr trroriz

No Pic available
  • 2008-11-01

Gazetaria mafioze e paketuar si gazetari hulumtuese

Teksti i Valter Majerit, Republika e Kosovs apo republika e mafias, i botuar n Der Spiegel, fare leht ka mundur t mbaj firmn e Vojisllav Koshtunics ose t Tomisllav Nikoliit, si fjalim n fushatn elektorale q po zhvillohet n Serbi. Ksisoj, gjuha e urrejtjes kundr Kosovs dhe kundr shqiptarve, e Der Sp