Rezultate te kerkimit per termin: +Federats

Meta: total 91 / total_found 91 / time 0.000 / keyword[0] federats / docs[0] 91 / hits[0] 125 /
No Pic available
  • 2013-09-25

Nishani: Vatra farkëtoi aleancën me SHBA dhe ruajti atdhedashurinë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  është takuar me shqiptarët e Vatrës në SHBA duke vlerësuar se ky vit, ka shënuar ngjarje historike për Shqipërinë dhe shqiptarët. Festuam Ditën e Flamurit më të lirë, më të begatë, më të gëzuar e më të bashkuar se çdo vit tjetër. Më

No Pic available
  • 2013-09-25

Nishani: Qeveria e re, punë për vazhdimin e reformave

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  gjatë një takimi me  shqiptarët e Vatrës në SHBA  vlerësoi se ky vit që nga takimi i mëparshëm, ka shënuar ngjarje historike për Shqipërinë dhe shqiptarët. Sipas Nishanit, zgjedhjet e përgjithshme parlamentare ishin më të mira të historis

Zinedine Zidane stërvitet me kombëtaren
  • 2010-09-02

Zinedine Zidane stërvitet me kombëtaren

Franca mendon se nj trajtim psikologjik do t ndihmonte pr t ringritur imazhin e Gjelave, pas fushats s turpshme n Botrorin Afrik e Jugut 2010. E zgjedhja e teknikut Laurent Blank sht Zinedine Zidane! Ylli i Kups s Bots 1998 sht strvitur me skuadrn kombtare, pr ti treguar futbollistve rndsin e fanell

No Pic available
  • 2010-09-02

Për Rat, Shqipëria është e paparashikueshme dhe ambicioze

Kundrshtari Edhe pse n letr, Shqipria nuk sht aspak favorite prball Rumanis, kundrshtart po mundohen n maksimum t mos i nnvlersojn kuqezinjt e Josip Kuzhes. Mbrojtsi i Shakhtar Donetsk, Razvan Rat, u shpreh dje se Shqipria, kundrshtari i par n Euro 2012, mund t duket nj rival i kalueshm, por ai nuk

No Pic available
  • 2010-08-31

Nis lufta psikologjike, një DVD e prishur zemëron rumunët

Kundrshtart Shtypi rumun: Shqiptart po bjn gjithka pr t sabotuar debutimin e Rumanis n Euro 2012 Pragndeshja Rumani-Shqipri nuk po prjetohet dhe aq mir nga rumunt, sidomos drejtues t futbollit dhe shtypit. Madje n kt t fundit flitet pr nj “sabotim” nga ana e Shqipris dhe i tremben nj pl

No Pic available
  • 2010-08-28

Akord FSHF-Qemal Stafa, Kombëtarja kthehet në shtëpi

Euro 2012 “Braktiset” Shkodra, kuqezinjt do t’i luajn dy ndeshjet e para eliminatore me Luksemburgun dhe Bosnjn n Tiran Kombtarja kthehet n shtpi. Shqipria do t vazhdoj t’i luaj n stadiumin “Qemal Stafa” ndeshjet zyrtare. Pas bisedave m t fundit t zhvilluara ndrm

No Pic available
  • 2010-08-26

Laze: Klubi i Elbasanit nuk mund të jetë polic në stadium

Reagimi “Shpikja shqiptare”: Skela rreth “Ruzhdi Bizhuts” pr ndeshjen me Sknderbeun m 25 shtator Drejtuesit e Elbasanit nuk e kan fshehur zhgnjimin pr vendimin e Komisionit t Disiplins, q do ta detyroj skuadrn t’i luaj pa tifoz dy ndeshjet e ardhshme n shtpi. Hedhja e