Rezultate te kerkimit per termin: +Federatn +Botrore

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

S shpejti n ring

Pas anulimit t meit ndaj Aleksander Dimitrenkos pr shkak t nj lndimi, i cili ishte i parapar q t zhvillohej m 28 nntor, Luan Krasniqi ka ardhur pr pushim n vendlindje. Gjat qndrimit n Kosov, Luan Krasniqi tregoi se rimei ndaj boksierit ukrainas pritet ta zhvilloj n muajin shkurt apo mars t vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.768Z

FIFA diskutoi legalizimin e transferimeve nga Kosova

FIFA ka njoftuar zyrtarisht Federatn Kosovare t Futbollit, se njra prej problematikave n sportin m popullor t shtetit m t ri europian sht diskutuar gjat mbledhjes s Komitetit Ekzekutiv. Nprmjet nj shkrese, institucioni q drejton futbollin botror konfirmoi se gjat mbledhjes se mbajtur n fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Na hap rrug pr Olimpiad

Kryetari i Federats Botrore t Xhudos (FBXH), Marius Vizer, t martn ka qndruar n Kosov. Kjo ishte vizita e tret q Vizer ia bri Kosovs dhe e fundit u realizua vetm disa jav pasi xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi fitoi titullin e kampiones botrore pr kategorin e juniorve. Gjat ksaj vizite, Vize

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.533Z

Prkrahet peshngritja kosovare

Federata e Peshngritjes e Kosovs ka marr pjes pr her t par n Kampionatin botror t peshngritjes me t drejta t barabarta me shtetet tjera, i cili u mbajt n Seul dhe Goyang t Kores Jugore prej dats 17 deri m 27 nntor. Delegacioni i FPNK, i cili prbhej nga Ali Sekiraa, kryetar, Astrit Hasani, sekretar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

A mund t antarsohet Rusia n NATO?

N mbledhjen e datss 25 Mars q u zhvillua n Ankara me temn Dimensioni Civil i Mbrojtjes s NATO-s nga Federata Ruse n delegacionin parlamentar t Natos ndodhej edhe Vladimir Zhirinovski,kryetari i Partis Demokratike Liberale dhe zvnds presidenti Dums. N mbledhje u trajtua lufta kundr trroriz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe ps

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

E drejta ndrkombtare dhe pavarsia e Kosovs

Beogradi pr nj periudh t gjat sht krejtsisht e pamundur t ndryshoj. M dat 27 gusht 2006, n Kuvend miratoi me 186 vota pro dhe 23 abstenime mocionin e Qeveris, sipas s cilit Kosova sht pjes e shtetit Serb dhe prfshihet n sovranitetin e saj, gj e cila u sanksionua n Kushtetutn e re t saj. Edhe pse Kos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama