Rezultate te kerkimit per termin: +Federatn +Ruse

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.477Z

Rusia: Shqipëria, faktor stabiliteti në Ballkan

Rusia vlerson rolin dhe kontributin konstruktiv t Shqipris pr ruajtjen dhe forcimin e stabilitetit, paqes, siguris dhe zhvillimit n rajonin e Ballkanit. Nj delegacion i Komisionit t Jashtm t Parlamentit shqiptar, i kryesuar nga kryetari i ktij Komisioni, z. Fatos Beja, zhvilloi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Zjarret në Rusi, Meta i shkruan Lavrovit

Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, i nisi dje nj letr ministrit t Punve t Jashtme t Federats Ruse, Sergei Lavrov, ku i shpreh shqetsimin pr pasojat e zjarreve si dhe solidaritetin e Shqipris me t gjitha familjet e viktimave dhe me t gjith popullin rus n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.587Z

Turk: Mos prisni vendim nga GJND

Presidenti i Sllovenis, Danilo Turk ka porositur aleatt e Serbis q mos t presin ndonj vendim nga Gjykata Ndrkombtare e Drejtsis, e cila po shqyrton krkesn e Beogradit rreth ligjshmris s shpalljes s pavarsis s Kosovs. Turk, i cili sht profesor i t drejts ndrkombtare, n nj intervist pr gazetn serbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

A mund t antarsohet Rusia n NATO?

N mbledhjen e datss 25 Mars q u zhvillua n Ankara me temn Dimensioni Civil i Mbrojtjes s NATO-s nga Federata Ruse n delegacionin parlamentar t Natos ndodhej edhe Vladimir Zhirinovski,kryetari i Partis Demokratike Liberale dhe zvnds presidenti Dums. N mbledhje u trajtua lufta kundr trroriz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.648Z

Lufta, Vladimir Putin dhe konflikti çeçen

Grozni ishte edhe një kryeqytet i krimit në kuptimin e vërtetë të fjalës: udhëkryq trafiqesh të çdo lloji, në mënyrë të veçantë për tregun ilegal të armëve, do të kishte në ato vite të njëjtin funksion si të Bursës së Londrës, domethënë do të përcaktonte nivelin e çmim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama